Branża druku 3D jest wciąż bardzo młoda, czego dowodem jest chociażby fakt, iż w dalszym ciągu sprzedaż urządzeń drukujących opiera się w dużej mierze na rynku pierwotnym. O ile w przypadku profesjonalnych drukarek 3D, część urządzeń jest w obiegu wtórnym, o tyle niskobudżetowe drukarki 3D są w większości przypadków nowe. Jedynymi miejscami w Polsce gdzie można dostać używaną drukarkę 3D to Allegro i forum MójRepRap, z tym że zwykle ta sama oferta jest prezentowana w obydwu miejscach równocześnie. Tą sytuację próbuje właśnie odmienić firma 3D Filamenty, która jako pierwsza w Polsce otworzyła komis z drukarkami 3D.

Sposób działania komisu jest prosty: każdy chętny może zamieścić  swoją drukarkę 3D, którą chce sprzedać, a firma pobiera prowizję w wysokości 50 PLN za publikację oferty sprzedaży, bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych dotyczących czasu jej wyświetlania. Sprzedający przesyła informacje na temat sprzętu jaki chce sprzedać wraz ze zdjęciami oraz wymaganą ceną. 3D Filamenty publikuje ofertę i w momencie kontaktu ze strony potencjalnego klienta, przesyła go do osoby sprzedającej.

Aktualnie w komisie wystawione są trzy drukarki 3D: drewniany Pirx, MakerBot Replicator Z18 oraz profesjonalny ProJet HD 3000, podobnie jak dwa pozostałe urządzenia drukujący również w technologii FDM.

3D KOMIS 01

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

3 Comments

  1. 50 zł za publikację oferty to za drogo.
    Allegro jest co prawda drogie, ale samo wystawienie oferty nie kosztuje dużo, boli dopiero prowizja od sprzedaży – płaci się za efekt.
    Wrzucenie ogłoszenia na forum MójRepRap dla jego użytkowników jest darmowe.

    Żeby oferta 3D Filamenty była korzystna, osoba szukająca używanej drukarki musiałaby kierować swoje kroki właśnie do ich komisu i już nie szukać dalej. Moim zdaniem to nieosiągalne.

  2. Czy jest jakiś powód, dla którego jest to bardziej atrakcyjne od Allegro? Nie jest to cena ani oglądalność.

    1. No i zawarłeś w dwóch krótkich zdaniach sens całej mojej poprzedniej wypowiedzi…

Comments are closed.

You may also like