W dniu dzisiejszym w Düsseldorfie rozpoczynają się jedne z największych targów maszyn przemysłowych na świecie – Euromold. Prezentowane są tam najnowsze trendy w designie, inżynierii, odlewnictwie, tworzeniu narzędzi oraz druku 3D. Jednym z najważniejszych tematów targów będzie rynek druku 3D na świecie. Co trzeci z 375 wystawców to producent lub dostawca usług z obszaru tej technologii. Nie zabraknie tam również polskich akcentów – firma 3DKreator zaprezentuje swoją najnowszą drukarkę 3D Kreator Motion.

Prezentowana drukarka 3D to najnowsza odsłona urządzenia wprowadzonego na rynek w zeszłym roku. W Motion zmodyfikowana została platforma stolika, która kalibruje poziom stołu i informuje użytkownika o właściwym poziomie. Zmieniona została również obudowa oraz wprowadzono czujnik fi lamentu, który informuje o kończącym się materiale. Wraz z premierą nowej drukarki 3D firma wprowadziła również własną linię filamentów 3DK PLA, ABS oraz materiałów premium jak nylon. Z okazji Euromold uruchomiono również nową odsłonę serwisu www.3dkreator.com.

Na polskim rynku drukarka 3D jest dostępna już od roku. Można ją było oglądac m.in. na zeszłorocznym 3DShow w Warszawie. Kolejnym celem firmy jest wprowadzenie Kreator Motion na rynki zagraniczne – w szczególności rynki niemieckojęzyczne.

Kreator Motion 02

My będziemy mieli okazję osobiście zobaczyć nową odsłonę urządzenia podczas nadchodzących targów REKLAMA360 w Poznaniu. Z poprzednią wersją urządzenia mieliśmy okazję pracować kilka miesięcy temu i z chęcią sprawdzimy czy i jak wiele rzeczy zostało od tamtej pory w nim zmienionych?

Kreator Motion 03

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

2 Komentarze

  1. Czujnik filamentu – jakże przydatna rzecz :). Jakie wrażenia z testowania wcześniejszego modelu? 🙂

  2. Dzięki za newsa! Na naszym, we wpisie o Euromold wrzuciliśmy krótką galerię zdjęć z rozkładania stoiska. Po powrocie chętnie podzielimy się wrażeniami z międzynarodowych targów.

    To dla nas intensywny okres, bo równocześnie z Euromold jesteśmy też na targach EPLA w Poznaniu, a przed nami kolejne intensywne dni.

    No i zapraszamy do naszej siedziby w Krakowie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować