Nexa 3D to amerykański producent przemysłowych drukarek 3D, pracujących w technologii Continuous LSPC. Metoda ta bazuje na standardowej stereofotografii, jednak za sprawą wprowadzonych ulepszeń drukarka 3D daje możliwość dużo szybszego druku przestrzennego (nawet do 1 cm na minutę). Tym co wyróżnia rozwiązanie na tle konkurencji jest fakt, że łączy w sobie wysoką szybkość wytwarzania oraz odpowiednią jakość wykonania dla nawet najbardziej wymagających zastosowań.

NXE400, urządzenie od Nexa3D ma sznsę znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie branż. Jak mówią producenci drukarka 3D została zaprojektowana z myślą o rozległej gamie zastosowań – od aplikacji stomatologicznych po funkcjonalne prototypy czy części zamienne drukowane 3D “on demand”.

Podczas ostatnich targów Formnext 3D Phoenix, polski dystrybutor drukarek 3D zawarł współpracę z amerykańskim producentem. Wcześniej przedstawiciele firm pracowali wspólnie w ramach innego projektu, jednak od teraz ich kooperacja będzie opierała się przede wszystkim na sprzedaży urządzeń NXE400.

3D Phoenix podkreśla, że zaletą NXE400 jest prędkość druku – kilkadziesiąt a nawet kilkaset razy szybsza niż inne technologie przyrostowe, co w połączeniu z dużym polem roboczym umożliwia zarówno drukowanie 3D dużych elementów z żywic jak i serii prototypów w krótkim czasie. Szacowany czas zadruku obszaru roboczego o wymiarach 270 mm x 160 mm x 400 mm to niespełna godzina.

Głównym odbiorcą rozwiązania jest przemysł, a dokładniej te branże, które oczekują zarówno szybkości druku 3D jak i dużej dokładności. Urządzenie sprawdzi się zarówno w prototypowaniu jak i produkcji elementów z różnego rodzaju materiałów. Obecnie dostępne są trzy kompatybilne żywice:

  • xPERFORM o właściwościach ABS,
  • xSPEED do ultraszybkich wydruków,
  • xPERFORMPRO o właściwościach polipropylenu.

Maszyny są już dostępne w sprzedaży, osoby zainteresowane urządzeniem znajdą więcej informacji o urządzeniu pisząc wiadomość pod adres [email protected]. Specjaliści 3D Phoenix przekażą szczegółowe informacje dotyczące dostępności maszyn oraz szczegóły dotyczące instalacji.

Cena urządzania to około 60 000 USD.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D Phoenix