Liquid Crystal brytyjskiej firmy Photocentric to niskobudżetowa drukarka 3D drukująca z żywic światłoutwardzalnych. Wykorzystuje do tego autorską technologię o nazwie DPP (Daylight Polymer Printing) polegającą na naświetlaniu specjalnych żywic polimerowych światłem emitowanym przez wysokorozdzielcze ekrany LCD. Podobnie, jak w przypadku technologii SLA i DLP, najmniejsza wysokość drukowanej warstwy wynosi 25μ. Od jesieni tego roku, jej wyłącznym dystrybutorem detalicznym w Polsce jest czołowy dystrybutor drukarek 3D i filamentów z Warszawy – 3D Phoenix.

Liquid Crystal charakteryzuje się wyjątkowo niską jak na fotopolimerowe drukarki 3D ceną. Urządzenia tej marki zostały stworzone przez firmę Photocentric – jednego z liderów na rynku fotopolimerów i druku flexograficznym na świecie. Od kwietnia 2016 r. są dystrybuowane w Polsce – wpierw przez firmę Raptrax, a obecnie przez Filaments4U, które przejęło ją na wyłączność. Dzięki porozumieniu zawartym pomiędzy Filaments4U a 3D Phoenix, warszawiacy otrzymali wyłączność na sprzedaż drukarki 3D Liquid Crystal klientom detalicznym.

3D Phoenix posiada w ofercie flagowy model Liquid Crystal w cenie 5999 PLN brutto. Posiada ono obszar roboczy na poziomie 20 x 10 20 cm. Urządzenie można oglądać na żywo w salonie 3D Phoenix w Warszawie, przy ul. Powstańców Śląskich 124/2.

3d-phoenix-liquid-crystal-01

Źródło: www.3dphoenix.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D Phoenix