14 marca 2018 roku w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbyło się oficjalnie przekazanie drukarki 3D Zortrax M200 połączone z konferencją prasową, w której wzięli udział wzięli zarówno przedstawiciele jak i władze miasta Radom oraz przedstawiciele sektora edukacyjnego.

Przekazanie urządzenia w ramach akcji „Drukarka 3D dla edukacji?” ma przyczynić się do wspierania edukacji młodzieży z radomskich szkół.

Celem działań edukacyjnych 3D Phoenix , polskiego dystrybutora drukarek 3D, jest przekazanie młodym ludziom tego, jak wielki potencjał drzemie w szeroko pojętych technologiach addytywnych, które obejmują zagadnienia m.in. z zakresu elektroniki, programowania czy projektowania 3D.

Przekazana drukarka 3D Zortrax M200

Priorytetem firmy jest umożliwienie dostępu do technologii dla jak największej ilości osób. Drukarka 3D przekazywana między szkołami okazała się optymalnym rozwiązaniem, jakie firma wypracowała z samorządem miasta Radom. Przedstawiciele 3D Phoenix zapewniają, że taka formuła będzie skutkowała znacznym poszerzeniem świadomości uczniów oraz nauczycieli i zachęci ich do dalszego zgłębiania wiedzy.

Radom to pierwsza gmina z którą 3D Phoenix podjął wspólne działanie – jednak jest to dopiero początek. Do końca 2018 roku firma ma w planach wesprzeć 3 kolejne gminy przekazując drukarki 3D. W 2019 roku odbędzie się druga edycja inicjatywy, przeprowadzona na jeszcze większą skalę.

Działania prowadzone przez 3D Phoenix wpiera Zortrax – polski producent drukarek 3D, z którym firma będąc w ścisłej współpracy, rozszerza zakres kooperacji o działania edukacyjne i społeczne.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D Phoenix