Jeszcze kilka lat temu druk 3D z metalu jawił się jako niesamowicie droga technologia, przeznaczona tylko dla naprawdę największych firm z obszaru szeroko pojętego przemysłu. Teraz zarówno ilość jak i dostępność tego typu urządzeń na rynku wzrasta. Z myślą o klientach, którzy chcą zakupić urządzenia wytwarzające addytywnie z metalu oraz innych, specjalistycznych materiałów 3D Phoenix przygotowało specjalną promocję związaną z urządzeniami amerykańskiego producenta Markforged.

Urządzenia od Markforged pojawiły się w ofercie dystrybucyjnej 3D Phoenix w marcu tego roku, zastępując drukarki 3D od Desktop Metal. Firma zyskała popularność dzięki autorskiej technologii druku 3D typu FDM z wysoko wytrzymałościowych materiałów, cechujących się wysoką  sztywnością jak włókno węglowe, szklane oraz kevlar, które są wtapiane w czystej, niezmodyfikowanej formie w nylon, nanoszony z drugiej, niezależnej głowicy drukującej.

Niedawno Markforged zaprezentowało również nowatorską technologię druku 3D z metalu ADAM (Atomic Diffusion Additive Manufacturing). Pracujące w niej urządzenie Markforged Metal X umożliwia wytwarzanie detali z proszków metalicznych – m.in. stali nierdzewnej, ale również tytanu czy aluminium.

3D Phoenix przygotował dla swoich klientów dwie oferty:

  • Industrial Series Package – zawierający jedno z urządzeń wytwarzające z włókna węglowego (X3, X5. X7) oraz maszynę Metal X,
  • Metal &Desktop Package – przy rezerwacji urządzenia Metal X jedna z desktopowych drukarek 3D (Onyx One,Onyx Pro lub Mark Two) jest dodawana w formie gratisu.

Więcej informacji dostępnych pod adresem mailowym [email protected] lub na stronie internetowej.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować