Pod koniec stycznia informowaliśmy, że 3D Phoenix wprowadził do oferty desktopowe drukarki 3D MoonRay produkcji kalifornijskiej firmy Sprint Ray, drukujące w technologii DLP. Dziś firma ogłosiła, że została wyłącznym dystrybutorem tej marki w Polsce. 3D Phoenix jest odpowiedzialny za budowę sieci sprzedaży w kraju i rozpoczyna rozmowy potencjalnymi resellerami.

Jak twierdzi dystrybutor, pracujące w technologii DLP drukarki 3D wyróżniają się szybkością pracy oraz wysoką jakością drukowanych detali. W ofercie firmy dostępne są obecnie dwa urządzenia – MoonRay S oraz MoonRay D. Sprint Ray zapowiada także wprowadzenie w przyszłości kolejne urządzenie – MoonRay J, które dedykowane jest dla branży jubilerskiej.

MoonRay S umożliwia wykonywanie detali o minimalnej wysokości warstwy wynoszącej 20 mikrometrów oraz rozdzielczości XY na poziomie 100 mikrometrów. Obszar roboczy urządzenia wynosi 130 x 80 x 200 mm. W przypadku MoonRay D rozdzielczość szacowana jest na 75 mikrometrów a obszar pracy 96 x 60 x 200 mm. Obydwie drukarki 3D są oferowane w cenie 22.300 PLN brutto. Ten sam budżet będzie potrzebny na zakup trzeciego modelu, który wkrótce ma trafić na rynek. Ceny żywic kształtują się w kwotach od 569,00 do 1.790,00 PLN brutto za 1 litr materiału.

Lada dzień, szczegółowe informacje nt. drukarek 3D i ich dostępności będą dostępne na stronie dystrybutora.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D Phoenix