Nieczęsto zdarza się aby w przeciągu dwóch dni zawrzeć aż trzy newsy na temat jednej firmy, ale okazja wydaje się na tyle istotna, że trochę nie mamy wyjścia… Wczoraj informowałem, iż 3D Phoenix został obok iGo3D Polska resellerem drukarek 3D Sinterit Lisa, a dziś zamieściliśmy ofertę pracy 3D Phoenixa dla kandydatów na specjalistów ds. sprzedaży / PH. Teraz mamy kolejnego newsa – warszawska firma zostaje oficjalnym i jedynym dystrybutorem drukarek 3D ZMorph na terenie Polski.

Z ZMorphem jest generalnie dość ciekawa sprawa… Z jednej strony jest to obok Zortraxa druga najbardziej rozpoznawalna, polska marka drukarek 3D na świecie, a z drugiej, coraz mniej osób o niej w kraju pamięta? Powód jest prozaiczny – w latach 2014-2015 firma podjęła decyzję o koncentracji swoich działań sprzedażowych i marketingowych na kraje Europy Zachodniej oraz USA i zaniedbała trochę rynek lokalny, który zdominowały produkty Zortraxa, 3NOVATICA, Monkeyfab, 3DKreator czy 3DGence. Dzięki współpracy z 3D Phoenix to ma szansę się w końcu odmienić…

ZMorph to jedna z pierwszych marek drukarek 3D jakie powstały w Polsce. Firma została założona przez pioniera ruchu RepRap w Polsce – Przemka Jaworskiego w 2012 roku. W zeszłym roku firma pozyskała olbrzymie dofinansowanie w postaci 1 miliona dolarów od firmy inwestycyjnej Warsaw Equity Group (WEG), co pozwoliło jej w całości poświęcić się ekspansji na rynek amerykański oraz rozwijać dział produkcji i R&D.

Promo-photo-2

Urządzenie posiada wymienne głowice, umożliwiające montaż szeregu różnych narzędzi – począwszy od specjalistycznych extruderów umożliwiających drukowanie np. z mas, a skończywszy na laserze do grawerowania czy narzędzia wielofunkcyjnego typu Dremel. Jego obszar roboczy to solidne 25 x 23,5 x 16,5 cm.

toolheads-full-set toolheads-full-set_new

Dla 3D Phoenixa to dość ciekawe poszerzenie oferty o urządzenie skierowane stricte do hobbystów i amatorów, lubiących eksperymentować z różnego rodzaju materiałami i technikami wytwarzania. Nie bez znaczenia jest również to, że firma posiada od teraz w ofercie dwie najbardziej rozpoznawalne polskie marki niskobudżetowych drukarek 3D na świecie.

Źródło: www.3dphoenix.pl

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w 3D Phoenix