3D Print Space – nowy serwis drukujący w 3D na zamówienie

2

Jednym z głównych powodów organizacji niedawnych Łódzkich Spotkań Druku 3D, była nadchodząca wielkimi krokami premiera pierwszego polskiego serwisu z modelami 3D – IPrint3DStore.com. Lider projektu, Paweł Lewiński opowiadał na evencie m.in. o zaletach tej platformy oraz zasadach jej funkcjonowania. Chociaż do uruchomienia serwisu pozostało jeszcze kilka dni, zespół Pawła opublikował wczoraj niezależny serwis www.3dprintspace.pl – prostą platformę do zlecania wydruków 3D, która ma być w pewnym stopniu komplementarna z serwisem głównym.

3d_printspace

3D Print Space ma służyć bardziej do wsparcia usług głównych, świadczonych przez serwis IPrint3DStore.com, niż stanowić oddzielny biznes. Jak poinformował mnie Paweł, chodzi o to, że klienci i tak będą zadawać pytania o możliwość realizacji wydruku, więc stworzenie i uruchomienie dedykowanej temu platformy było czymś oczywistym. Druk będzie wykonywany w technologii FDM, na drukarce Omni3D – RapCraft 1.3. I choć na chwilę obecną serwis jest dość ubogi w funkcjonalności – można tylko uploadować projekt i… skontaktować się z firmą Pawła, jestem przekonany, że z biegiem czasu będzie ona poszerzana o kolejne opcje i usługi.

Póki co życzymy Pawłowi i jego zespołowi powodzenia oraz licznych zapytań ofertowych i zamówień.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.