Jednym z głównych powodów organizacji niedawnych Łódzkich Spotkań Druku 3D, była nadchodząca wielkimi krokami premiera pierwszego polskiego serwisu z modelami 3D – IPrint3DStore.com. Lider projektu, Paweł Lewiński opowiadał na evencie m.in. o zaletach tej platformy oraz zasadach jej funkcjonowania. Chociaż do uruchomienia serwisu pozostało jeszcze kilka dni, zespół Pawła opublikował wczoraj niezależny serwis www.3dprintspace.pl – prostą platformę do zlecania wydruków 3D, która ma być w pewnym stopniu komplementarna z serwisem głównym.

3D Print Space ma służyć bardziej do wsparcia usług głównych, świadczonych przez serwis IPrint3DStore.com, niż stanowić oddzielny biznes. Jak poinformował mnie Paweł, chodzi o to, że klienci i tak będą zadawać pytania o możliwość realizacji wydruku, więc stworzenie i uruchomienie dedykowanej temu platformy było czymś oczywistym. Druk będzie wykonywany w technologii FDM, na drukarce Omni3D – RapCraft 1.3. I choć na chwilę obecną serwis jest dość ubogi w funkcjonalności – można tylko uploadować projekt i… skontaktować się z firmą Pawła, jestem przekonany, że z biegiem czasu będzie ona poszerzana o kolejne opcje i usługi.

Póki co życzymy Pawłowi i jego zespołowi powodzenia oraz licznych zapytań ofertowych i zamówień.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

2 Comments

  1. mam pytanie czy drukujecie na zamówienie tylko dla firm czy też dla osób prywatnych ?
    pytam bo szukam firmy która podejmie się zrobienia modelów postaci z gry.

    1. Jeśli mogę coś doradzić, to proponowałbym poszukać jakiejś firmy raczej tutaj: https://centrumdruku3d.pl/baza-firm/. Tam są najbardziej aktualne informacje.

      3D Print Space już nie istnieje…

Comments are closed.

You may also like