„3D Printing Metal” – pierwsze czasopismo dla branży druku 3D z metalu

0

MecklerMedia, firma organizująca liczne wydarzenia targowe na całym świecie, w tym słynną edycję eventów poświęconych branży druku 3D – Inside 3D Printing, nawiązała współpracę z organizacją PMA (Precision Metalforming Association) i zamierza od przyszłego roku zacząć wydawać pierwszy na świecie magazyn poświęcony w całości technologii druku 3D z metalu – „3D Printing Metal„. Magazyn będzie skierowany do projektantów, inżynierów jak również kadry zarządzającej specjalizujących się w tym aspekcie technologii przyrostowych.

Druk 3D z metalu – mimo iż należy do najdroższej odmiany tej technologii, ma olbrzymie zastosowanie w branży lotniczej, samochodowej, narzędziowej i medycznej. Jej udział w procesach produkcyjnych w przemyśle ciężkim oraz medycznym rośnie z roku na rok, a firmy specjalizujące się w produkcji i instalacji tego typu maszyn rokrocznie notują wzrosty sprzedaży. Również firmy usługowe świadczące usługi na tym polu nie mogą narzekać na brak zamówień. Tym samym fakt, iż właśnie w tym obszarze powstanie specjalistyczne czasopismo nie powinno dziwić.

Andrew Flando – jeden z redaktorów nowego pisma i wiceprezes działu publikacji i targów w PMA, widzi przyszłość druku 3D z metalu w bardzo jasnych barwach:

Prędkość zmian, jakie zachodzą w tej branży jest niezwykle szybka. Producenci wciąż znajdują nowe sposoby na wykorzystanie technologii druku 3D z metalu w produkcji skomplikowanych części, które poprawiają efektywność gotowych produktów oraz przyspieszają ich premiery rynkowe.

Druk 3D z metalu jest najszybciej rozwijającym się obszarem całej branży. Sprzedaż maszyn rośnie o 48%, a materiałów eksploatacyjnych o 32% względem wcześniejszego roku. Co więcej, wykorzystanie druku 3D z metalu wzrośnie dwukrotnie do roku 2018. Nasz magazyn będzie niezbędnym źródłem informacji dla projektantów, inżynierów i wszystkich osób związanych z tym segmentem technologicznym.

3D Metal Printing trafi na rynek w kwietniu 2016 r.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.