Oto być może najdoskonalsze na dzień dzisiejszy narzędzie w świecie druku 3D: 3D Printing Price Check to porównywarka cenowa projektów do druku 3D, sprzężona z 7 serwisami internetowymi świadczącymi usługi druku na zamówienie. Dzięki niej otrzymamy nie tylko kompletne wyceny druku 3D danego projektu, lecz również informację o czasie realizacji zamówienia i możliwości wyboru materiału dostępnego w danej firmie. Co więcej za pomocą strony możemy wgrywać własne pliki STL, zatem kalkulacja nastąpi w czasie rzeczywistym.

3d printing price check

Na chwilę obecną serwis obsługuje 7 firm, jednkaże ta lista sukcesywnie rośnie:

  • i.materialise
  • Kraftwurx
  • makexyz.com
  • Panashape.com
  • Ponoko
  • Sculpteo
  • Shapeways

Po wejściu na stronę możemy od razu:

  • wgrać swój plik STL do natychmiastowej wyceny, lub
  • przełączyć się na kalkulator, w którym zamiast pliku podamy jedynie wymiary projektu, lub
  • wybrać jeden z 4 przykładowych projektów do wyceny (pierścień, kostkę o pojemności 1 cala, obudowę do iPhone5 lub kubek do espresso).

Wynik jaki otrzymamy, to lista wycen, podzielona ze względu na producentów i ich ceny. Każdy moduł cenowy zawiera informację o użytym materiale, technologii, maszynach jakie zostaną do tego użyte, linku do strony producenta z informacją szczegółową o materiale oraz terminie realizacji. Ciekawą pozycją jest sekcja CONFIDENCE (pewność), która określa procentowo, na ile wycena jest zgodna z rzeczywistą.

Po lewej stronie znajdują się dwa panele, za pomocą których można filtrować wyniki ze względu na producentów i materiałów do druku (7 opcji). Gdy wybierzemy interesującą nas opcję, wystarczy kliknąć niebieski button ORDER FROM… za pomocą którego zostaniemy przekierowani na stronę konkretnej firmy. W przypadku własnego projektu, warto również skorzystać z przycisku DESIGN RULES, który wyświetli nam minimalne parametry jakie musi on spełnić, aby zostać przyjęty do produkcji.

Podsumowując, nawet jeśli nie korzystamy z usług tego typu firm jak SHAPEWAYS czy MATERIALISE, dobrze jest wykorzystać to narzędzie do  kalkulacji prac do druku, jeśli sami świadczymy tego typu usługi. Otrzymana cena może różnić się od tego co zaproponuje nasza konkurencja, jednakże da nam pogląd na to jakie stawki obowiązują na świecie.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować