Printify specjalnie dla czytelników CD3D przedstawia relację z największego na świecie wydarzenia dedykowanego branży druku 3D – 3D PrintShow w Londynie. Printify jako nowy gracz na rynku druku 3D, oferujący narzędzie dla usługodawców druku 3D oraz wszystkich tych, którzy poszukują wykonawców takich usług, opowieść o platformie Printify rozpoczął właśnie od targów w Londynie.

Trzydniowa celebracja drukarek 3D, wyników ich prac oraz usług wspierających druk 3D przyciągnęła do Londynu rzeszę wystawców oraz profesjonalistów i entuzjastów zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami technologii druku 3D. Sama lokalizacja również sprzyjała odwiedzeniu wydarzenia – wszystko działo się w zabytkowym budynku Grade II usytułowanym w samym sercu Londynu. Wśród wystawców mogliśmy odnaleźć ikony branży, takie jak Stratasys, Autodesk, MakerBot czy Ultimaker, oraz naszych rodzimych przedstawicieli – firmy Pirx 3D i ZMorph.

3D Printshow Londyn PIRX 3D Printshow Londyn ZMorph

Targi w Londynie pokazały nam ogrom możliwości i niezliczoną liczbę zastosowań jakie oferuje druk 3D. To co stało się dla nas jasne to fakt, że ludzie z różnych środowisk zorientowali się, że druk 3D może i będzie mógł im pomóc w takiej bądź innej formie.

Do stoiska firmy Akemake entuzjastów designu i nowych technologii przyciągnęły nas prezentowane przez nich wydruki. Elementy wystroju wnętrz o nieprzeciętnej formie, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania, które nie jeden chciałby mieć w swoim domu, a które powstają z drukarek 3D. Tworzone przez nich np. obudowy głośników oprócz walorów estetycznych zachowują wzorową akustykę. Akemake tworzy i udostępnia obiekty 3D przeznaczone do druku 3D obejmujące elementy do wystroju wnętrz, biżuterię, zabawki i inne przedmioty codziennego użytku.

3D Printshow Londyn Akemake

3D Food Printing

Druk 3D zagościł już chyba na dobre w branży spożywczej. Kształtów jakie mogą przyjmować drukowane łakocie nie powstydziłby się żaden cukiernik. Nie stanowi już problemu druk własnych czekoladek czy ciastek na każdą okazję. Zapachy jakie roztaczały się przy stoiskach spożywczych drukarek 3D były wręcz nieziemskie… Wypatrujemy pierwszych drukarek 3D, które zarejestrują się na Printify i dadzą nam możliwość druk własnych łakoci.

3D Printshow Londyn FOOD

Moda z drukarki 3D

Projektanci tacy jak Iris van Herpen udowodnili, że niemożliwe do osiągnięcia w tradycyjny sposób elementy stroju można wydrukować na profesjonalnej drukarce 3D, zachowując przy tym wszystkie walory estetyczne. Podczas tegorocznego 3d Printshow w Londynie wystawcy prezentowali setki artystycznych zastosowań druku 3D. Wydaje się, że zagościł on już na stałe w modzie, która ciągle poszukuje nowych inspiracji, form i materiałów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów kreacji prezentowanych podczas 3D PrintShow, które zachwyciły nas swoją złożoną formą i szczegółowością elementów.

3D Printshow Londyn MODA

Dom mody Shigo zaprezentował strój haute couture inspirowany muszelkami – wyprodukowanymi prawie w całości przy użyciu 3Doodler – długopisu drukującego w 3D. Trzeba przyznać, że uzyskane efekty były imponujące. 

Druk 3D w sztuce

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o prezentowanych przez duet polskich artystów rzeźbach wykonanych techniką druku 3D. Ewelina Aleksandrowicz i Andrzej Wojtas poruszają się w obszarach nowych technologii, sztuki video i audiowizualnego performensu, podczas 3D PrintShow w Londynie pokazali swoje prace z serii “Materia“.

3D Printshow Londyn MATERIA

Kolejny przykład wspaniałego komputerowego projektowania powołanego do życia dzięki technologii druku 3D – do wykonania tych wydruków użyto drukarek Ultimaker i ręcznego wykończenia.

3 intensywne wrześniowe dni w Londynie kompleksowo odkrywały przed nami tajniki druku 3D i pokazały dynamikę rozwoju technologii i samej branży. Niebawem widzimy się na 3D PrintShow w Paryżu!

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Tomasz Cichowicz (komplet fotografii można obejrzeć m.in. na oficjalnym fanpage`u Printify)

Tomasz Cichowicz
Twórca Printify – pierwszej w Polsce platformy automatyzującej proces wyceny i zamawiania druku 3D o zasięgu globalnym. Przedsiębiorca, manager, z wykształcenia programista, zawsze blisko nowych technologii.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować