3D Refiner – szybka obróbka wydruków 3D

0

Największą bolączką wydruków z ABS jest ich jakość. Aby ją maksymalnie zwiększyć musimy poświęcić na druk bardzo dużo czasu, a efekt końcowy może wciąż wymagać dodatkowej obróbki i wykończenia. Dobrym rozwiązaniem może być 3D Refiner – urządzenie zapewniające proste i szybkie wygładzanie wydruków.

źródło: www.3dprinter.net

System polega na wystawieniu wydruku na działanie strumienia oparów roztworu Acetonu i wody a następnie obracaniu go z odpowiednią prędkością w odpowiedni sposób, tak aby wygładzenia powierzchni były jednolite. Proces trwa ok. 15 minut, a efekt przerasta oczekiwania: wydruk z dokładnością 0,35 mm wygląda bez porównania lepiej niż wydruk 0,1 mm. Czas potrzebny na wydruk pierwszego przedmiotu i jego późniejszej obróbki w 3D Refinerze  to ok. 2h, wydruk drugiego trwa trzykrotnie dłużej, przy słabszej jakości końcowej! Całość procesu można obejrzeć na filmie poniżej.

Maksymalny rozmiar przedmiotu jaki możemy obrobić w 3D Rafinerze to 16 x 16 x 20 cm, a więc standardowy rozmiar wydruku. Efekty jak widać są fantastyczne i można założyć, że tego typu rozwiązania wkrótce zaczną się pojawiać na rynku w większej ilości. Może to również stać się rozwiązaniem problemu jakości wydruków i zwiększenia ich konkurencyjności względem tradycyjnych przedmiotów tworzonych seryjnie.

DODAJ KOMENTARZ:

Komentowanie niedostępne.