W czerwcu zeszłego roku informowałem, iż 3D Systems nawiązało współpracę dystrybucyjną z potentatem rynku rozwiązań dla druku, aparatur do obrazowania graficznego i medycznego oraz urządzeń pomiarowych – KONICA MINOLTA w zakresie sprzedaży ich maszyn na rynku amerykańskim. Dziś firma poinformowała, że rozpoczyna współpracę z kolejnym gigantem branży drukarek 2D – Canon Europe, w zakresie dystrybucji ich maszyn na rynku europejskim, a rozpocznie od rynków w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

W ramach porozumienia, Canon będzie sprzedawał w Europie drukarki 3D z serii ProJet, przede wszystkim modele 1200, 3500, 4500, 6000 i 7000. Ponadto firma będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego. Na początek firmy zawarły porozumienie co do Wielkiej Brytanii i Irlandii jednakże z opcją rozszerzenia zakresu na pozostałe kraje.

To partnerstwo wpisuje się w strategię ekspansji Canona na rynki nowych technologii, w tym również w obszarze technologii druku 3D. Aktualnie firma sprzedaje drukarki 3D Systems w Japonii, w tym również systemy do druku 3D z metalu. Canon zamierza kierować swoją ofertę do firm z branży produkcyjnej i wytwórczej, jak również do architektów – generalnie wszędzie tam, gdzie stoją już ich pozostałe produkty. Sprzedaż maszyn w Europie ma ruszyć z początkiem marca br.

Źródło: www.3ders.org
Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

2 Comments

  1. Czyli, w przeciwieństwie do HP, Canon nie ma niczego nowego do zaproponowania.

    1. W przeciwieństwie do HP, Canon poszedł na skróty 😉

Comments are closed.

You may also like

More in News