Lider w branży technologii addywtynych, 3D Systems ogłosił wprowadzenie przemysłowych systemów do produkcji przyrostowej w technologii High Speed Fusion. Drukarki 3D, powstałe w kolaboracji z Jabil Inc., pracują w nowej technologii druku 3D i są kompatybilne z gamą zaawansowanych materiałów. Urządzenie Roadrunner™ ma być najszybszym i najbardziej ekonomicznym spośród wszystkich nowych produktów z serii HSF™ . 

Nowa linia urządzeń 3D Systems zapewnia szereg udogodnień, dotychczas niedostępnych na rynku. Systemy są wyposażone w jeden z większych, dostępnych na rynku obszar roboczy, a dzięki nowym możliwościom temperaturowym są kompatybilne z najbardziej wymagającymi materiałami. W związku z unikalnymi rozwiązaniami zastosowanymi w nowych systemach 3D Systems, urządzenia mogą wytwarzać niezawodne elementy wysokiej jakości, spełniające wymagania branży lotniczej czy motoryzacyjnej. 

Współpraca 3D Systems z Jabil pozwoliła stworzyć linię nowych drukarek 3D o większej produktywności i wydajności, niż inne urządzenia tej klasy. Szereg wprowadzonych optymalizacji, zarówno w kwestii rozwiązań sprzętowych, oprogramowaniu, jak i materiałach, pozwolił osiągnąć wysoką szybkość drukowania 3D i wyjątkową wydajność procesu. Aktualnie dostępne rozwiązania przemysłowe posiadają wiele ograniczeń, takich jak wysoki koszt wytwarzania i niska przepustowość. Dzięki ulepszeniom systemy mogą zostać wprowadzone na nowe, dotychczas nieosiągalne rynki, których wartość szacuje się na ponad 400 milionów dolarów. 

Połączenie wiedzy obu firm umożliwiło wdrożenie rozwiązań, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających branż. Drukarki z linii HSF będą w stanie drukować 3D skomplikowane kanały wewnętrzne, wykorzystywane w detalach produkowanych na potrzeby m.in. branży lotniczej czy motoryzacyjnej (takie jak elementy dronów, elementy deski rozdzielczej i osłony silnika w samochodach). Oprócz tego, drukowanie 3D osprzętu i oprzyrządowania wykorzystywanego na halach produkcyjnych pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Drukarka 3D Roadrunner zapewnia połączenie wysokiej precyzji wymiarowej z szybkimi czasami realizacji, co czyni ją konkurencyjnym rozwiązaniem na tle dostępnych na rynku urządzeń. Ponadto, może pracować z materiałami wysokotemperaturowymi, np. ULTEM i PA CF, a także szeroką gamą filamentów ogólnego przeznaczenia, takich jak ABS i PETG ESD. 

Nowe urządzenia, eliminujące dotychczasowe ograniczenia sprzętu są odpowiedzią na rosnące potrzeby różnych branż, w tym lotniczej, motoryzacyjnej czy medycznej. Prace nad nowymi systemami do druku 3D, powstałymi w ramach współpracy 3D Systems i Jabil trwają już ponad rok. Wdrożenie urządzeń Roadrunner na rynek planowane jest na 2022 rok. 

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News