Epoka cyfryzacji branży stomatologicznej trwa w najlepsze. Wzbogacanie gabinetów techników dentystycznych i stomatologów o specjalistyczne, precyzyjne skanery 3D czy urządzenia do wytwarzania przyrostowego pozwala na osiąganie rozwiązań o najwyższej jakości. Nic więc dziwnego, ze najwięksi gracze ryku technologii addytywnych szukają wciąż nowych sposobów na wdrażanie nowych rozwiązań z tego zakresu.

3D Sytsems, niekwestionowany lider branży, nawiązał współpracę z austriacką Amann Girrbach dostarczającą rozwiązania CAD/CAM na potrzeby stomatologii. Razem będą tworzyć ekosystem, którego istotnym elementem będzie precyzyjna urządzenie NextDent 5100 oraz oprogramowanie 3D Sprint – zarówno soft jak i hardware zostały stworzone przez specjalistów z 3D Systems.

Kompleksowy zakres rozwiązań ma zoptymalizować proces wytwarzania detali na potrzeby stomatologii – jak mówią inżynierowie z 3D Systems, współpraca z Amann Girrbach jest istotnym krokiem w  rozwoju strategii firmy. Pozwoli to na nowo zdefiniować rozwój cyfrowej rewolucji stomatologicznej, optymalizując i skracając czas wykonywania addytywnego szczególnie precyzyjnych detali – od modeli, prowadnic chirurgicznych, protez dentystycznych, szyn ortodontycznych aż do koron i mostów.

Automatyzacja procesu – od wydruku aż po post-processing (czyszczenia z resztek materiału, suszenie i utwardzanie) będzie możliwa dzięki zastosowaniu systemu Figure 4. Według 3D Sytems, wdrożenie tego rozwiązania w produkcji pozwoli na czterokrotne zwiększenie prędkości tworzenia wydruków, przy jednocześnie niższych kosztach. Przekłada się to jednak nie tylko na korzyści do producentów, ale wpływa równocześnie na podnoszenie jakość wyrobów, czyli to co najbardziej istotne dla odbiorców.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować