Od momentu zmiany dyrektora generalnego w 3D Systems, firma znacznie przekształciła swoją strategię. Do modyfikacji prowadzonych działań skłoniły ją w dużej mierze wciąż kiepskie wyniki finansowe. Wśród działań restrukturyzacyjnych obcięto koszty operacyjne, w tym zwolniono 20% pracowników, którzy nie pracowali w segmentach biznesowych działających zgodnie z nową strategią. Teraz firma zdecydowała się na sprzedaż sektora odpowiedzialnego za działalność usługową.  

Trilantic North America, firma private equity oraz weteran branży druku 3D Ziad Abou, CEO działu produkcji na żądanie, nabyli pięć zakładów produkcyjnych, zlokalizowanych w USA i Europie za kwotę 82 milionów dolarów. Sektor będzie działał pod kierownictwem Abou pod nazwą “Quick Parts”. Wsparcie od Trilantic North America pozwoli na szybszy i bardziej zrównoważony rozwój, dzięki czemu czas i koszty produkcji zostaną zredukowane. 

Sprzedaż filaru firmy odpowiedzialnego za działalność usługową jest związana ze strategią restrukturyzacji, ogłoszoną w 2020 roku. 3D Systems skoncentruje się na działalności w branży przemysłowej, przekazując sektor usługowy w ręce Trilantic North America. Quick Parts będzie skoncentrowane na szybkiej i wydajnej produkcji komponentów dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, dóbr konsumenckich oraz przemysłu. Po oddzieleniu sektora usługowego od 3D Systems, który będzie mógł osiągnąć wyższą pozycję na rynku. Całość przychodów zostanie przeznaczona na rozwój i innowacje w kierunku nowych zastosowań.  

Jak twierdzi powiedział dr. Jeffrey Graves, dyrektor generalny 3D Systems, firma kontynuuje realizację czterofazowego planu dla sprowadzenia podstawowej działalności do pracy z systemami do druku 3D, który ogłosili rok temu. Ma to zapewnić firmie ekscytujący wzrost i rentowność, ponieważ rynek wytwarzania addytywnego na skalę przemysłową stale się rozwija. „Biznes usługowej produkcji na żądanie, skupiający się na szybkiej produkcji komponentów to solidny biznes, który ma przed sobą świetlaną przyszłość pod kierownictwem Trilantic North America”- mówi Graves.

Dyrektor generalny 3D Systems utrzymuje, że ten ruch nie miał związku z rentownością wykonywania zleceń, a stanowi kolejny krok w kierunku zapowiedzianej wcześniej restrukturyzacji. Umowa o sprzedaży działu usługowego 3D Systems dla Trilantic North America ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2021 roku. 

Źródło: www.3dsystems.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like