3D Systems udostępnia darmowy upgrade do oprogramowania dla skanera 3D Sense

0

Skaner 3D Sense autorstwa 3D Systems, to bez dwóch zdań najtańsze urządzenie tego typu dostępne na rynku. Chociaż nie nadaje się do użytku profesjonalnego (co jakiś czas temu dobitnie udowodnił w swoim teście Krzysztof Dymianiuk), stanowi fantastyczne rozwiązanie dla zwykłych użytkowników, którzy chcieliby spróbować swych sił w skanowaniu 3D oraz późniejszym drukowaniu zeskanowanych obiektów na drukarkach 3D. Kluczowe w tym zakresie jest oprogramowanie skanera 3D, które jest bardzo przystępne i nie wymaga od użytkownika żadnej specjalistycznej wiedzy ani na temat skanowania 3D, ani modelowania 3D lub meandrów inżynierii odwrotnej. Plug&Play w czystym słowa znaczeniu. 3D System wypuściło niedawno darmowy upgrade do swojego oprogramowania.

Nowa wersja oprogramowania (dostępna na razie tylko pod Windows) zawiera trzy istotne zmiany: możliwość szybszego skanowania 3D z prędkością 25 fps (klatek na sekundę), poprawione śledzenie skanowanego obiektu oraz nowe opcje edycji koloru. Poszerza to istniejące już funkcje automatycznego oczyszczania (wygładzania) modelu czy zwiększanie jego kontrastu. Oczywiście z punktu widzenia profesjonalnych urządzeń oprogramowanie Sense przypomina windowsowego Paintbrusha, niemniej jednak dla kogoś, kto chciałby się pobawić w skanowanie 3D stanowi idealne rozwiązanie. Tym bardziej, iż proces przechodzenia ze skanu 3D danego modelu do etapu jego wydrukowania jest naprawdę skrócony do absolutnego minimum.

Upgrade oprogramowania można pobrać ze strony Cubify.

Grafika: [1]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.