Figure 4 to system do superszybkiego wytwarzania z żywic światłoutwardzalnych. Producent urządzenia, 3D Systems, wprowadza cztery nowe dedykowane materiały klasy przemysłowej, zapewniające wysoką wytrzymałość mechaniczną. Firma stale stara się ulepszać swoje rozwiązania i przekazywać swoją wiedzę o materiałach użytkownikom. Cztery nowe żywice światłoutwardzalne pozwalają zwiększyć produktywność, opłacalność i trwałość wytwarzanych elementów.  

Wydruki3D z nowych materiałów dedykowanych do Figure 4 przypominają wyglądem elementy powstałe w wyniku formowania wtryskowego. Pozostają funkcjonalne i stabilne przez długi czas, zarówno podczas ekspozycji wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Materiały będą odpowiednie dla zaawansowanych zastosowań w branży elektroniki użytkowej, motoryzacji, medycyny, towarów przemysłowych, lotnictwie i branży obronnej. 

Elementy wytworzone w technologii DLP z żywic światłoutwardzalnych zawsze cechowały się doskonałą jakością, dokładnością i produktywnością. Obszar do ulepszeń stanowiła stabilność i trwałość długoterminowa, zwłaszcza w przypadku ekspozycji na środowisko zewnętrzne. Wprowadzenie do swojej oferty żywic fotopolimerowych Figure 4 High Temp 150C FR Black, Figure 4 Tough 65C Black, Figure 4 Tough 60C White i Figure 4 Rigid Gray jest odpowiedzią na oczekiwania klientów z różnych branż. Jak zapewnia 3D Systems, wydruki zachowują funkcjonalność przez długi czas, a produkcja z nowych materiałów jest wysokowydajna.

Figure 4 Rigid Gray 

Materiał Figure 4 Rigid Gray został stworzony z myślą o zachowaniu długoterminowej trwałości. Łącząc dobre właściwości termiczne i mechaniczne oraz doskonałą jakość elementów nadaje się do długotrwałej ekspozycji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest to tworzywo dedykowane do zastosowań statycznych, takich jak obudowy, pokrywy, panele i elementy wykończeniowe, które będą narażone na działanie środowiska zewnętrznego.  

Figure 4 Tough 65C Black i Figure 4 Tough 60C White

Żywice Figure 4 Tough 65C Black i Figure 4 Tough 60C White są dedykowane do zastosowań wymagających wysokiej twardości. Zapewniają wysoką wytrzymałość, będąc przy tym elastyczne. Są dedykowane do aplikacji wymagających przenoszenia obciążeń mechanicznych. Sprawdzą się do produkcji zatrzasków, wsporników, uchwytów i elementów mocujących w produktach konsumenckich, urządzeniach przenośnych i częściach ogólnego użytku, które wymagają dużej szczegółowości i dokładności. 

Figure 4 Tough 60C White jest biokompatybilny i nadaje się do sterylizacji za pomocą konwencjonalnych metod. Zachowuje swoje wysokie właściwości mechaniczne, kolor, stabilność wymiarową i brak cytotoksyczności. Jest to szczególnie ważne w zastosowaniach w branży medycznej i biomedycznej. Figure 4 Tough 60C White jest dedykowany do wytwarzania narzędzi, uchwytów i małych elementów do zastosowań w medycynie. 

Figure 4 High Temp 150C FR Black

Materiał Figure 4 High Temp 150C FR Black jest dedykowany do produkcji elementów narażonych na działanie wysokiej temperatury. Dzięki wysokiej ognioodporności, żywica jest dedykowana do aplikacji w przemyśle lotniczym, obronnym, elektronice użytkowej i motoryzacji. Materiał jest zgodny z certyfikatami Federal Aviation Regulation (FAR) 25.853 i FAR Part 23.853. Doskonale sprawdzi się do produkcji sztywnych paneli, obudów i elementów kabin w branży transportowej oraz lotniczej. 

Wdrożenie nowych materiałów kompatybilnych z urządzeniem Figure 4, 3D Systems poprawił wydajność produkcji przyrostowej, jednocześnie zapewniając wysoką trwałość elementów drukowanych 3D. 

Źródło: 3dsystems.com

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like