Site icon Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja

3D Systems wprowadza na rynek drukarki 3D Figure 4, zoptymalizowanej pod rynek jubilerski

3D Systems ogłosiło dziś wprowadzenie do sprzedaży najnowszej wersji swojego super szybkiego systemu do druku 3D z żywic światłoutwardzalnych – Figure 4, zoptymalizowanego pod kątem zastosowania w jubilerstwie. Producent twierdzi, że maszyna doskonale sprawdzi się w druku 3D wzorców odlewniczych, matryc i prototypów nowej biżuterii, umożliwiając tworzenie wydruków gotowych do odlewania lub formowania w ciągu zaledwie kilku godzin. Zestaw zawiera drukarkę 3D, dedykowany materiał do odlewów JCAST-GRN 10 oraz oprogramowanie 3D Sprint.

Figure 4 Jewelry wykorzystuje w pracy autorskie rozwiązanie 3D Systems do generowania struktur podporowych – MicroPoint, które umożliwia bardzo łatwe i praktycznie bezśladowe usuwanie supportów. Dodatkowo oprogramowanie 3D Sprint zostało wyposażone w dedykowany dla aplikacji jubilerskich tryb, które w specyficzny i ulepszony sposób drukuje cienkie ścianki i delikatne geometrie, typowe dla drobnej i precyzyjnej biżuterii.

Platforma addytywna Figure 4 składa się z trzech wersji produktowych: The Standalone (samodzielna), Modular (modułowa) i Production (produkcyjna). Pierwsza została wypuszczona na rynek w 2018 roku i składa się z pojedynczej, niezależnej maszyny przyrostowej. Druga to skalowalna i półautomatyczna platforma produkcyjna, która może składać się 1 – 24 maszyn, dedykowanej stacji do post-porcessingu, automatycznego systemu do zarządzania materiałami eksploatacyjnymi oraz oprogramowaniem do zdalnego uruchamiania wydruków 3D oraz ich kolejkowania. Trzecia wersja jest zaprojektowana jako bez narzędziowy system produkcyjny ze zautomatyzowanym dostarczaniem materiałów i zintegrowanym post-processingiem.

Maszyny z serii Figure 4 wykorzystują w pracy żywice światłoutwardzalne naświetlane lampami UV w technologii DLP. Urządzenia są niezwykle wydajne, osiągając prędkość druku 3D na poziomie 100 mm w osi Z na godzinę (z uwagi na specyfikę technologii, czas druku 3D jest taki sam zarówno dla jednego jak i kilku modeli rozłożonych na platformie roboczej – żywica jest naświetlana równocześnie). Drukarkę 3D Figure 4 opisywaliśmy m.in. w zeszłorocznym artykule dotyczącym laboratorium do druku 3D Remet S.A.

Źródło: www.3dprintingcenter.net

Exit mobile version