Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) jest organizacją zrzeszającą ok. 10.000 inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych. Rodowód SIMP sięga 1926 roku. Organizacja jest ponadto wydawcą 7 czasopism naukowo-technicznych, z których najstarszym jest „Mechanik” założony w 1909 r. W tym roku SIMP przeprowadził VIII edycję konkursu na „Najlepsze Osiągnięcie Techniczne 2014 roku„, w którym uczestniczyła gliwicka firma 3DGence. Jej urządzenie – drukarka 3D 3DGence One zdobyła II miejsce w kategorii „Prace wdrożone w przemyśle„.

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Wicepremiera i Ministra Gospodarki – Janusza Piechocińskiego. Nagrody przydzielano w czterech kategoriach: prace naukowo-badawcze, prace wdrożone w przemyśle, prace wdrożone w rolnictwie, gospodarce żywnościowej i ochronie środowiska, oraz prace zgłoszone przez średnie szkoły techniczne. 3DGence startowało w drugiej z nich.

Pierwsze miejsce zdobył Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie za „Opracowanie i wykonanie układu kontrolno-pomiarowego do nieniszczącej kontroli twardości powierzchniowej łusek mosiężnych”. Drugie miejsce zdobyło 3DGence za „Drukarkę 3DGence ONE do druku przestrzennego w technologii FDM”, a trzecie firma REMA S.A. za „Pilarkę formatująco-czopującą typu PFC-1 sterowaną numerycznie”. Wręczenie nagród odbędzie się w dniu 10 czerwca 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas IV Dnia Mechanika.

3DGence 02

3DGence One to jedna z najbardziej znanych niskobudżetowych drukarek 3D na rynku polskim. Mimo relatywnie krótkiego stażu – firma została powołana do życia w połowie 2014 roku, bardzo szybko zdobyła rozgłos i uznanie klientów. 3DGence koncentruje swoje działania na branży motoryzacyjnej – drukarki 3D firmy stoją m.in. w fabryce Opla, zostały również wykorzystane w najnowszej reklamie Volkswagena Passata.

3DGence VW

Dzięki połączeniu unikalnego designu oraz kilku oryginalnych funkcjonalności (m.in. autorskiej autokompensacji stołu roboczego czy wymiennej głowicy drukującej) sukcesywnie zdobywa rynki w Polsce i zagranicą. Od początku bieżącego roku, urządzenia tej firmy są m.in. w ofercie ABC Daty – jednego z największych dystrybutorów elektroniki w Europie, 3DGence otworzyło również swoje biuro w San Francisco w USA.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like