Często przedsiębiorstwa stojąc przed możliwością wzbogacenia swoich parków technologicznych o urządzenia pracujące w technologii przyrostowej mają obawy czy inwestycja będzie dla nich korzystna. Dla wszystkich targanych wątpliwościami 3DGence, polski producent drukarek 3D dla przemysłu, wprowadza do oferty nową, bezpłatną usługę audytu dla firm, która pomoże firmom trafniej określić zwrot z inwestycji w druk 3D.

Oferowana usługa dla firm stanowi możliwość sprawdzenia w jakich obszarach zastosowanie technologii druku 3D w procesach wpłynie pozytywnie na zwiększenie konkurencyjności. Celem przedstawicieli 3DGence jest pomoc firmom z sektora przemysłowego, które są zainteresowane drukiem 3D, ale nie mają pewności, czy jest on w stanie przynieść im realne korzyści.

Usługa audytu technologicznego skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych działających na terenie Polski. W czasie wizyty w firmie wyspecjalizowany zespół 3DGence, składający się z dwóch inżynierów, przeprowadzi analizę wybranych procesów produkcyjnych i na jej podstawie przygotuje szczegółowe sprawozdanie. Wynikiem każdego audytu będzie sprawozdanie, w którym eksperci 3DGence zawrą m.in. analizę ROI wdrożenia technologii druku 3D, analizę środowiska pracy detalu czy porównanie czasu i kosztów wytwarzania wybranych części w dwóch różnych technologiach.

Jak mówi Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager w 3DGence, zaletą takiej usługi jest możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów spoza własnej organizacji, co pozwala dostrzec obszary, w których można obniżyć koszty i skrócić czas produkcji dzięki zastosowaniu druku 3D. Bazując na własnym doświadczeniu zauważył, że wiele przedsiębiorstw po prostu nie wie, w jaki sposób ta technologia może pomóc im zoptymalizować niektóre procesy. Tak powstał pomysł usługi audytu technologicznego – szczególnie, że wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw produkcyjnych to podstawa wzrostu konkurencyjności firm na całym świecie.

Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer w 3DGence, zapowiada, że w trakcie audytu specjaliści pokażą jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Jako przykład można podać AMS-systems, firmę zajmującą się konstrukcją maszyn, której wykorzystanie drukarki 3D pozwoliło obniżyć koszty wykonywania detalu o 75%. Na małoseryjnej produkcji tylko jednego elementu do swoich urządzeń firma oszczędza rocznie 13 390 zł. Inwestycja w technologie addytywne zwróciła się już po paru miesiącach.

Przedsiębiorcy, którzy chcą nadążyć za tempem zmian w produkcji, spowodowanych między innymi przez transformację cyfrową, powinni wiedzieć, jak nowe technologie mogą wesprzeć ich biznes. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji w modelu produkcji musi zostać poprzedzone analizą możliwości i korzyści, jakie może przynieść wdrożenie innowacji. Karol Kula, Sales Manager, 3DGence dodaje, że dla wielu przedsiębiorstw proponowany przez nas audyt to szansa na dostrzeżenie nowych sposobów optymalizacji swoich procesów produkcyjnych.

Szczegółowe informacje na temat bezpłatnej usługi audytu technologicznego przeprowadzanego przez firmę 3DGence można znaleźć na stronie internetowej 3dgence.com, gdzie dostępny jest również formularz kontaktowy.

Bezpośredni kontakt pod numerem 32 438 98 64 lub poprzez wysyłanie maila na [email protected].

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like