Targi Formnext 2019 rozpoczną się za niespełna cztery tygodnie, jest to zatem czas pojawiania się pierwszych zapowiedzi tego, co będzie można na nich zobaczyć. 3DGence – czołowy polski producent drukarek 3D klasy przemysłowej, ogłosił że zaprezentuje tam nowy model urządzenia z serii INDUSTRY, gamę specjalistycznych, inżynieryjnych filamentów oraz autorskie rozwiązanie do zarządzania drukarkami 3D oparte na chmurze, pozwalające użytkownikom uzyskać pełne informacje o ich maszynach.

3DGence INDUSTRY F420 to maszyna skierowana do przemysłu, będąca rozwinięciem flagowego modelu – INDUSTRY F340. Ma charakteryzować się m.in. wyższą szybkością drukowania, obsługą większej palety materiałów wysokotemperaturowych oraz jak sugeruje to już sama nazwa – większym obszarem roboczym. Jak przystało na urządzenie przemysłowe, ma być w pełni gotowe na założenia i oczekiwania stawiane przez idee Przemysłu 4.0. Nowa drukarka 3D ma być wyposażone w łączność bezprzewodową, korzystającą z rozwiązania opartego na chmurze, które pozwala użytkownikom uzyskać pełne informacje na temat pracy jednej lub wielu maszyn. Aplikacja ma m.in. umożliwiać kolejkowanie zleceń do druku 3D, umożliwiać podgląd pracy czy informować o konieczności przeprowadzenia zbliżającej się konserwacji.

Podczas targów zaprezentowane zostaną również nowe materiały, które 3DGence opracował wspólnie ze światowymi liderami branży chemicznej. Do tej pory producent szczycił się możliwością drukowania z PEEK i PEKK, nie są to jednak jedyne materiały odporne na wysokie temperatury. Na Formnext mają zostać zaprezentowane filamenty kompozytowe oparte o włókna węglowe czy szklane. Co ważne, 3DGence zapewnia że do pracy z nowymi gatunkami materiałów zostaną zaktualizowane istniejące drukarki 3D.

Targi Formnext rozpoczynają się 19 listopada 2019 r. we Frankfurcie nad Menem. Stoisko 3DGence znajdzie się w hali 12.1 – vis-à-vis HP.

Źródło: www.3dgence.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like