Jedną z nowości Dni Druku 3D był filament marki 3DGO, autorstwa znanej i cenionej na rynku polskim firmy 3DFilamenty. Firma ta zajmuje się dystrybucją szeregu filamentów na rynku polskim, jak również sprzedażą drukarek 3D i akcesoriów do nich. 3DGO to pierwszy materiał do druku 3D autorstwa firmy sprzedawany pod własną marką.

W ofercie 3DGO można znaleźć następujące materiały: popularne PLA i ABS, M-ABS, jak również materiały specjalne jak carbon, wood i PET.

Poniżej prezentujemy specyfikę poszczególnych materiałów.

3DGO PLA

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM. Jest w pełni biodegradowalny, wykonany z naturalnych surowców, odporny na wypaczanie.

Dane techniczne: temperatura druku: 190-220°C, nie wymaga podgrzewanego stołu, średnica 1,75 mm, szpule 750.

Kolory: piano black, snow white, sky blue, ocean blue, japanese red, apple green, crocodile green, banana yellow, silver stone, steel grey.

3DGO ABS

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM, ma zastosowania przemysłowe, zalecany do wydruku narzędzi i zabawek.

Dane techniczne: temperatura druku: 230-270°C, sugerowana temperatura dla podgrzewanego stołu 90-110°C , średnica 1,75 mm, szpule 750.

Kolory: piano black, snow white,sky blue, japanese red, apple green, banana yellow, silver stone, steel grey.

3DGO M-ABS

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM, transparentny ABS o niskiej zawartości butadienu, ma mniejszy skurcz od tradycyjnego ABSu.

Dane techniczne: temperatura druku: 230-260°C, sugerowana temperatura dla podgrzewanego stołu 90-110°C , średnica 1,75 mm, szpule 750.

Kolory: clear black.

3DGO CARBON

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM, sztywny filament PET-G wzmocniony 20% udziałem włókna węglowego, przeznaczony do użycia w sporcie i motoryzacji.

Dane techniczne: temperatura druku: 225-245°C, nie wymaga podgrzewanego stołu,  średnica 1,75 mm, szpule 500, zaleca się używanie extruderów ze stalową głowicą ze względu na dużą ścieralność materiałów.

Kolory: black mat.

3DGO PET-G

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM, elastyczny, wytrzymały, transparentny, hydrofobiczny filament, łączący cechy PLA i ABS. Posiada certyfikat do kontaktu z żywnością.

Dane techniczne: temperatura druku: 235-255°C, nie wymaga podgrzewanego stołu,  średnica 1,75 mm, szpule 750.

Kolory: clear.

3DGO WOOD

Charakterystyka: materiał, który można wykorzystać we wszystkich drukarkach 3D FDM, kompozyt PLA i drewna. Jest biodegradowalny, ma niską kurczliwość.

Dane techniczne: temperatura druku: 225-235°C, nie wymaga podgrzewanego stołu,  średnica 1,75 mm, szpule 500.

Kolory: natural wood.

Więcej informacji na stronie producenta: http://3dgo.pl

slider_1180x600_02

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować