Oparta na chmurze platforma 3DPrinterOS  służąca do zdalnego zarządzania drukarkami 3D i projektowania uruchomiła obsługę urządzeń marki Formlabs. Za pomocą platformy można od teraz zarządzać pracą modeli Form 2, Form 3+, Form 3L, Form 3B, Form 3BL oraz Fuse 1.

Oprogramowanie Formlabs – PreForm, jest dostępny z pełną funkcjonalnością przygotowywania modeli 3D do druku 3D w chmurze. Rozwiązanie zostało wdrożone w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników tych drukarek 3D, którzy często korzystają z kilku – kilkunastu urządzeń równocześnie.

Od ponad pięciu lat drukarki 3D Formlabs są numerem jeden wśród pożądanych przez użytkowników 3DPrinterOS. Jesteśmy niezwykle podekscytowani i dumni, że możemy wreszcie zaoferować społecznościowy druk 3D za pomocą jednego kliknięcia, dostępny dla drukarek 3D Formlabs bezpośrednio z przeglądarki internetowej, bez pobierania dodatkowego oprogramowania. Teraz wystarczy przesłać część, a zostanie ona natychmiast przygotowana do druku 3D w chmurze lub na prywatnych serwerach użytkownika.” — powiedział John Dogru, założyciel 3DPrinterOS.

Konfiguracja 3DPrinterOS dla drukarek 3D Formlabs jest szybka i prosta, i składa się z dwóch etapów: użytkownik musi najpierw podłączyć drukarki 3D do interfejsu sieciowego klienta 3DPrinterOS, a następnie rozpocząć cięcie modeli 3D na warstwy. Warunkiem bezwzględnym jest to, aby drukarki 3D Formlabs posiadały najnowsze aktualizacje firmware.

3DPrinetrOS zostało stworzone w 2015. Od tamtej pory platforma zyskała wsparcie Doliny Krzemowej, a z jej usług korzystają najlepsze uczelnie wyższe  takie jak Harvard, Duka oraz Yale, jak i giganci przemysłowi, w tym Kodak i Bosch. Platforma zapewnia możliwość projektowania modeli, edycji oraz przygotowywania obiektów do druku 3D oraz zarządzania drukarkami 3D. W znaczący sposób usprawnia pracę na wszystkich jej etapach, ułatwiając między innymi komunikację i przekazywanie plików między biurami projektowymi i drukarniami 3D. Oferuje nawet natywny program CAD do integracji modeli z narzędziami projektowymi firm Autodesk, Dassault Systèmes, Onshape i Siemens, rozwiązując dotychczasowy problem związany z odmienną interpretacją modeli w różnych CAD-owskich aplikacjach.

Źródło: www.3dprinteros.com
Zdjęcie: www.3dprinteros.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like