Większość osób na pewno kojarzy urządzenie, które nosi nazwę 3Doodler. Bardzo często potocznie nazywane  jest „zaczarowanym ołówkiem”. Jest to nic innego jak ręczna drukarka 3D, dzięki której możemy tworzyć proste wydruki korzystając tylko z naszych rąk i wyobraźni.

Ale czy istnieje alternatywa dla podobnych urządzeń ? Okazuje się, że tak ! Bardzo możliwe, że stanie się ono również tak samo popularne jak słynny „zaczarowany ołówek”. Dodatkowo ma kilka dodatkowych funkcji nie spotykanych w tego typu urządzeniach.

Jakiś czas temu Kickstarterze pojawił się bardzo ciekawy projekt urządzenia. Śmiało można powiedzieć, że jest to elektroniczne multinarzędzie, łączące w sobie cechy aż czterech innych urządzeń: lutownicy, wycinarki do styropianu, pirografu oraz drukarki 3D.

fot2

Jeśli chodzi o użycie 3DSimo mini jako ręcznej drukarki 3D to należy wspomnieć o możliwości użycia nie tylko ABS oraz PLA, ale także filamentów drewnopodobnych  i gumopodobnych.

fot4

Na dzień dzisiejszy dostęnych jest 12 różnego rodzaju materiałów do co umożliwia wykorzystanie 3DSimo mini w projektach zarezerwowanych dotąd dla „zwykłych” drukarek 3D

Dzięki 3DSimo mini będziemy mogli nie tylko tworzyć tworzyć proste wydruki, tak samo jak przy pomocy 3Doodlera. Dzięki wymiennym końcówkom urządzenie to może stać się nieodłącznym elementem wyposażenia warsztatu lub biura projektowego. Dodatkowymi atutami urządzenia jest możliwość sterowania za pomocą smartfona, dzięki dedykowanej aplikacji dostępnej na platformę iOS oraz Android.

Bez tytułu

Urządzenie 3DSimo mini to bardzo ciekawy i oryginalny projekt. Stworzenie elektronicznego multitoola może okazać się strzałem w dziesiątkę. Bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości 3DSimo mini stanie się nie tylko następcą słynnego 3Doodlera, ale nową marką wyznaczającą standardy na rynku podobnych urządzeń.

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    1 Comment

    1. … śmiem wątpić.

    Comments are closed.

    You may also like