3Dsimo to dość oryginalne narzędzie łączące w sobie długopis 3D, lutownicę, wypalarkę do drewna i piłę (nóż) służący do cięcia w piance lub styropianie. Całość jest dodatkowo sterowana przez aplikację z poziomu smartfona. Zadebiutowało w 2015 r. na Kickstarterze, z powodzeniem zdobywając dofinansowanie w wysokości niespełna 230 tysięcy $. Teraz 3Dsimo trafi do Polski za sprawą Blackfrog.pl, które wprowadziło do oferty  zarówno samo urządzenie, jak i komplet akcesoriów do niego.

Narzędzia są wymienne –  każda końcówka jest automatycznie wykrywana po założeniu i urządzenie od razu ustawia wszystkie parametry niezbędne do jej właściwego funkcjonowania. Długopis 3D współpracuje z kilkunastoma filamentami, wśród których znajdują się zarówno popularne ABS i PLA, jak również kompozytowe w rodzaju PLA i brązu. Aplikacja mobilna pozwala dodatkowo na tworzenie własnych profili dla materiałów, jak również zawiera wiele przydatnych tutoriali i szablonów. 3DSimo posiada własny wyświetlacz LCD, zwracający najważniejsze komunikaty bezpośrednio na urządzeniu.

Oprócz samego urządzenia i filamentów, w ofercie Blackfrog.pl znajdziemy płytkę do tworzenia / “rysowania 3D” obiektów, która jest odporna na wysokie temperatury, dedykowany powerbank, pozwalający na pracę z urządzeniem bez konieczności używania kabla zasilającego oraz drewnianą podstawkę na narzędzia i smartfon.

Koszt urządzenia wraz ze wszystkimi najważniejszymi akcesoriami wynosi 659,00 PLN. 3DSimo jest dostępne od ręki w sklepie internetowym Blackfrog.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować