3NOVATICA GATE trafia do oferty Komputronika, Karen i Saluriona

7

Ostatnie tygodnie to prawdziwa ofensywa w wykonaniu czołowych firm tworzących branżę niskobudżetowych drukarek 3D w Polsce. Niedawno pisaliśmy o salonach firmowych ZMorpha i Zortraxa oraz zakończonej powodzeniem kampanii Kickstarterowej Omni3D. Młodsze firmy jak Pirx czy Jelwek wychodzą na międzynarodowe salony, prezentując swoją ofertę na największych imprezach targowych. Monkeyfab szykuje sporo ciekawych rzeczy w kontekście nowej odsłony Prime`a, a wielkimi krokami do czołówki zmierzają zupełnie nowe firmy jak Endivio czy 3DGence. O 3NOVATICE było względnie cicho… Krzysztof Dymianiuk prezentował ostatnio dwa nowe modele drukarek 3D – Flexę i Profabba, ale poza tym nie działo się tam zbyt wiele. Tak się mogło przynajmniej wydawać – w rzeczywistości firma ciężko pracowała nad stworzeniem zupełnie nowych kanałów dystrybucji swoich urządzeń i teraz zaczynają się pojawiać tego pierwsze efekty.

Choć salony firmowe w Holandii, czy dawnej stolicy Polski – Krakowie, brzmią dumnie, 3NOVATICA ma lada moment szansę osiągnąć równie spektakularny sukces, lecz zupełnie innego rodzaju. Koniec końców wszystko sprowadza się do sprzedaży drukarek 3D, prawda…? Dlatego firma kierowana przez Magdę Bajską postanowiła skierować swoje działania trochę w innym kierunku – tam gdzie dla odmiany leżą prawdziwe pieniądze. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest nawiązanie oficjalnej współpracy z Komputronikiem i wstawienie drukarek 3D GATE w wersjach do samodzielnego montażu do oferty wszystkich podległych mu sklepów.

GATE

Nie jest to pierwsza drukarka 3D, która trafia do Komputronika – w zeszłym roku pojawiły się tam już CB Printer i Omni3D. Niestety nie odniosły jakiegoś spektakularnego sukcesu. W dużej mierze było to spowodowane tym, iż drukarek 3D nie można było kupić fizycznie w sklepie, a jedynie zamówić przez internet i czekać kilka tygodni na dostawę. Nie bez znaczenia był również fakt, że rok temu o tej porze świadomość tego czym jest drukarka 3D była wśród ludzi bez wątpienia niższa niż obecnie.

GATE na dzień dzisiejszy jest również dostępny tylko przez internet, ale wysyłka ma być natychmiastowa. Firma na bieżąco realizuje zamówienia i nie ma mowy o kilkutygodniowych okresach oczekiwania na produkt. Jak zapewniała mnie dziś prezes firmy – Magda Bajska, ku temu aby zestawy trafiły do salonów na półki sklepowe stoją na przeszkodzie tylko kwestie formalne. Gdy wszystkie dokumenty zostaną ostatecznie podpisane i zatwierdzone, GATE`a będzie można kupić na miejscu, w salonie wybranej sieci Komputronika. Dziś można zrobić to z poziomu któregoś ze sklepów on-line:

To nie koniec jeśli chodzi o działania handlowe 3NOVATICA. W miniony piątek firma uczestniczyła w konferencji organizowanej przez czołowego dystrybutora elektroniki użytkowej – firmy ONE SYSTEM, gdzie prezentowała swoje drukarki 3D obok takich marek jak Dell, Samsung, Microsoft, Intel, Xerox, Symantec, Emerson Network, czy Action.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.

 • Andrzej Burgs

  Świetnie! Brawo 3Novatica!

  My od paru miesięcy jesteśmy w sklepie Morele.net i muszę przyznać wejście do tego typu sklepów to bardzo dobry krok 🙂 Prężnego rozwoju życzę! 🙂

 • Gratulujemy!!!

 • Paweł Kalinowski

  Świetnie, ale… zestaw do samodzielnego montażu?

 • Roxg

  Nieźle, od dawna mnie kusi drukarka 3D, fajnie że ceny są co raz lepsze i dostępność w dużych sklepach też na plus!

  • disqus_D0ODKie8Lz

   Na pewno kupujący nie będzie miał problemów ze wsparciem przy ewentualnych problemach z montażem forum prężnie działa:)

   • Nasi klienci mogą kontaktować się bezpośrednio z serwisantami 3novatica do godziny 17-stej. Kontakt telefoniczny znacznie ułatwia rozwiązywanie problemów.