Verashape znany jako producent przemysłowych drukarek 3D VSHAPER, nieustannie rozwija swoje rozwiązania programistyczne wspierające importowanie i właściwe przygotowanie modeli do druku 3D. Specjaliści na mocy licencji licencji udzielonej przez Siemens PLM Software pracują w oparciu o  o jądro modelowania bryłowego Parasolid.

SOFTSHAPER 2019 to najnowsza wersja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród innych producentów drukarek 3D, jak i ich użytkowników ich autorskiego oprogramowania. Jakimi nowymi funkcjami producent zaskoczył swoich klientów? Przeczytajcie!

 • Drzewo procesu technologicznego jest już standardem w oprogramowaniach klasy  CAD/CAM/CA. Przydatne narzędzie pozwala zwizualizować wykonane prace na modelu, optymalizując tym samym przebieg wykonywanych prac projektowych.  Drzewo procesu SOFTSHAPER 2019 umożliwia szybki podgląd parametrów procesu,a zawarte w nim informacje dają łatwy dostęp do :
  • edycji parametrów wybranego modelu,
  • edycji parametrów poszczególnych grup wyodrębnionych z wybranego modelu,
  • oceny ilości grup przydzielonych do modelu oraz ich edycję,
  • wyboru lub odznaczanie modeli do druku 3D.

Niewątpliwą zaletą drzewa jest jej prosty i intuicyjny wygląd, który w jeszcze prostszy sposób pozwala na zarządzanie obiektami znajdującymi się na scenie, zmianę parametrów całych modeli lub tylko wyodrębnionych grup danego modelu. Narzędzie jest szczególnie przydatne podczas prac z wieloma obiektami znajdującymi się na scenie lub obiektami, zawierającymi bardzo małe grupy

 • Funkcja grupowania warstw w rekach doswiadczonych specjalistów może okazać się przydatnym narzędziem, które  pozwali dowolnie sterować strukturą modelu. Znaczna większość dostępnych na rynku aplikacji  pozwala modyfikować parametry (takie jak parametryzacja wypełnienia podpór i konturów) dla całego modelu, podczas gdy najnowsza wersja aplikacji SOFTSHAPER 2019 przedstawia innowacyjne rozwiązanie modyfikacji warstw,. od teraz użytkownik ma możliwość indywidualnej modyfikacji każdej warstwy.

Niejednokrotnie chcąc zachować odpowiednią odporność i sztywność modelu użytkownik zmuszony był definiować bardzo gęste wypełnienie lub zwiększyć grubość ścianki dla całego modelu. Dzięki dostępnym w najnowszej wersji oprogramowania SOFTSHAPER modyfikacjom warstw wybieramy podejście najbardziej optymalne. Modyfikujemy określone cechy modelu tylko na tych warstwach, na których jest to konieczne oszczędzając czas i materiał przy znacznym zwiększeniu wytrzymałości wydruku i uzyskaniu określonych cech technologicznych

Seweryn Nitek, Software Engineer w VERASHAPE

 • Zwiększanie efektywności pracy i i redukcja czasu w druku 3D to jeden z głównych kierunków rozwoju technologii. Specjaliści VERASHAPE wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów wprowadził w SOFTSHAPER 2019 system selektywnego wykonywania procesu cięcia. Co oznacza to w praktyce? Mechanizm slicer’a automatycznie rozpozna czy wprowadzone przez użytkownika zmiany wymuszają wykonanie ponownego cięcia modelu. 

SOFTSHAPER 2019 daje użytkownikowi możliwość przeprowadzenia symulacji, oraz zapewnia różne metody wizualizacji ścieżek, co pozwala uzyskać wysoką jakość wydruku. Użytkownik ma możliwość optymalizacji:

 • prędkości ekstrudera w dowolnym miejscu na ścieżce,
 • numeru głowicy drukującej zadany kontur,
 • ekstruzji materiału w dowolnym punkcie,
 • chłodzenia drukowanego 3D modelu na zadanej warstwie
 • wykonania symulacji dla każdej z poniższych wizualizacji.

 • Budowanie struktur podporowych to nieodłączny etap przygotowywania modelu 3D do druku przestrzennego. SOFTSHAPER 2019 daje możliwość drukowania podpór obiektowych co znaczy, że użytkownik wstępnie określa przestrzeń podporowania, a następnie definiuje wygląd podpór. Podobnie jak w przypadku wypełnienia użytkownik może modyfikować geometryczny kształt podpór oraz wybierać materiał, z którego mają być wykonane. Może to być materiał, z którego drukowany jest model lub materiał rozpuszczalny.

Ogromnym uproszczeniem, które zapewnia nam SOFTSHAPER 2019 jest możliwość drukowania podpór zagęszczonych. Podpory zagęszczane są tylko w obszarze styku z modelem. W innych obszarach gęstość podpór dobierana jest względem wymaganej sztywności. Pozwala to zaoszczędzić czas na drukowanie podpór, które następnie są przez użytkownika usuwane

Seweryn Nitek, Software Engineer w VERASHAPE

 • Możliwość generowania szczegółowych raportów to kolejna z nowych, przydatnych funkcji – oprogramowanie SOFTSHAPER 2019 umożliwia generowanie dokładnych raportów dotyczących zarówno wybranej maszyny jak i poszczególnych modeli znajdujących się na scenie.
  Raport zawiera informacje na temat wybranych parametrów wydruku, specyfikacji poszczególnych części maszyny (ekstruder, stół, komora) oraz parametrach modeli (rozmiar, powierzchnia). Co więcej, zastosowane algorytmy pozwalają generować statystyki wydruku 3D dotyczące czasu, ilości zużytego materiału i masy końcowej obiektu.
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować