W dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się konferencja “The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys”, prowadzona przez specjalistów firmy. W konferencji mogą wziąć udział zarówno doświadczeni użytkownicy drukarek 3D, jak i osoby które dopiero zamierzają wdrożyć technologie addytywne do swojej firmy. 

Podczas wydarzenia będą miały miejsce liczne prezentacje nowych drukarek 3D, oraz materiałów eksploatacyjnych do nich. Odbędą się także sesje treningowe, podczas których eksperci Stratasys przedstawią potencjał technologii przyrostowych, a także udzielą cennych porad i wskazówek na temat druku 3D. Zostaną również przeprowadzone rozmowy z użytkownikami urządzeń Stratasys.   

W trakcie pierwszego dnia, będzie można dowiedzieć się dlaczego technologie addytywne stają się coraz ważniejszymi zasobami w trakcie pandemii, gdy ogólnoświatowa gospodarka doznała paraliżu. Następnie zostaną zaprezentowane możliwości systemów PolyJet w druku 3D w pełnym kolorze. Ten moduł jest szczególnie dedykowany dla projektantów, designerów i specjalistów zajmujących się wzornictwem przemysłowym. 

Kolejnym punktem wydarzenia jest wystąpienie na temat potencjału technologii addytywnych w przedsiębiorstwach. Słuchacze dowiedzą się jak wykorzystać 100% potencjału druku 3D w swojej firmie, a także jak rozszerzyć zakres zastosowań swoich drukarek 3D i zaoszczędzić stosując technologie przyrostowe zamiast konwencjonalnych metod. 

Następne prezentacje będą dotyczyć zastosowań druku 3D w zakładach produkcyjnych, medycynie i edukacji. Będzie można dowiedzieć się jak wytwarzać funkcjonalne elementy dostosowane do potrzeb człowieka. Omówiony zostanie również wpływ technologii przyrostowych na edukację. 

W trakcie drugiego dnia konferencji będzie można dowiedzieć się więcej na temat urządzeń i materiałów dostępnych w ofercie Stratasys. Jako pierwsza, będzie miała miejsce prezentacja na żywo drukarek 3D, prowadzona przez dystrybutorów z całego świata. Następnie odbędą się sesje treningowe, w trakcie których będzie można zaznajomić się z nowymi materiałami producenta. Kolejnym punktem wydarzenia są praktyczne triki i ciekawostki na temat drukowania 3D w technologii FDM i PolyJet. Zwieńczeniem imprezy będzie omówienie metod post-processingu w technologii FDM. Dodatkowo, odbędzie się także sesja poświęcona oprogramowaniu GrabCAD Print. 

Ze względu na to, że konferencja ma charakter modułowy, można wybrać interesujące nas punkty wydarzenia. Po każdej sesji będzie czas na pytania do prowadzących. Wszystkie wystąpienia odbędą się w języku angielskim. 

Link do rejestracji: https://bit.ly/Sys-Conf

Pełny program konferencji znajduje się na stronie: https://bit.ly/Sys-Conf

Do udziału w konferencji The Additive Manufacturing Virtual Conference by Stratasys zachęca oficjalny dystrybutor – firma CadXpert.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like