ABC Data – jeden z największych dystrybutorów elektroniki w Europie, od kilku miesięcy prowadzi bardzo zintensyfikowane działania w kierunku wdrażania drukarek 3D do swojej szerokiej oferty dystrybucyjnej. Firma podpisała już umowy z czołowymi polskimi producentami – 3DGence, 3D Printers i Monkeyfab, prowadzi również zaawansowane rozmowy z kolejnymi. Najnowszą nowością w ofercie ABC Daty są filamenty renomowanej na świecie firmy Verbatim, która w zeszłym roku rozpoczęła ich produkcję i sprzedaż na dużą skalę. Dla obydwu firm ta współpraca wynikła w sposób całkowicie naturalny – ABC Data dystrybuuje szereg pozostałych produktów Verbatimu, w postaci chociażby różnych typów nośników pamięci.

ABC Data S.A. jest liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce oraz jedynym podmiotem działającym bezpośrednio w dziewięciu państwach Europy Środkowej i Wschodniej należących do UE. Firma od ponad 20 lat oferuje sprzęt komputerowy, oprogramowanie i elektronikę użytkową. ABC Data dysponuje największą na rynku ofertą ponad 73 tys. produktów ponad 430 renomowanych dostawców. W styczniu tego roku firma otrzymała tytuł „Dystrybutora roku 2014” od firmy Dell.

Verbatim to globalny lider na rynku pamięci masowych i oświetlenia LED, z szerokim portfolio produktów do zastosowań domowych i profesjonalnych. Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych i jest największym światowym dostawcą nośników optycznych (Blu-Ray, DVD i CD). Verbatim dostarcza również wysokiej jakości produkty z segmentu pamięci Flash, zewnętrznych dysków twardych i SSD, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych. Ponadto, firma jest jednym z największych innowatorów w szybko rosnącym segmencie produktów oświetleniowych LED i OLED.

Verbatim PLA i ABS

We wrześniu zeszłego roku, firma ogłosiła wejście w branżę druku 3D, w segment filamentów. Na chwilę obecną ma w swojej ofercie PLA, ABS oraz elastyczny filament Primaloy, jednakże w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić następne. Dzięki współpracy z ABC Data, filamenty firmy będą mogły trafić do grona kilkunastu tysięcy resellerów w Polsce i Europie.

Filament Verbatim

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News