W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że z powodu wysokiego ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 odwołano największe targi stomatologiczne w Polsce – KRAKDENT 2020. Równocześnie opublikowaliśmy oświadczenie Targów Kielce, gdzie pod koniec bieżącego miesiąca mają odbyć się m.in. Dni Druku 3D – największa impreza targowa poświęcona technologiom przyrostowym w kraju. Organizatorzy zapewniali w nim, że dokładają wszelkich starań, aby wszystkie planowane wydarzenia odbyły się zgodnie z planem.

Jeszcze w piątek 6 marca br. otrzymaliśmy informację prasową od Targów Kielce, gdzie zapewniano, że najbliższe targi – AGROTECH, jakie miały się rozpocząć w piątek, 13 marca dojdą do skutku. Dziś zapadła jednak decyzja o ich odwołaniu i przełożeniu na czerwiec. Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju sytuacji w kraju związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, wydaje się stosownym zapytać, czy kolejne targi w kalendarzu imprez – w tym Dni Druku 3D, odbędą się…?

W wydanym oświadczeniu możemy przeczytać m.in.:

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz prezydentem Kielc Bogdanem Wentą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu targów AGROTECH oraz Las–Expo.

(…)

Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia, którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wiodące firmy w kraju pod znakiem zapytania stawiają swój udział w wiosennych targach. Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe Przeprowadziliśmy wiele rozmów z naszymi klientami, nie tylko w sprawie Agrotechu, ale wielu innych wydarzeń z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach jesteśmy przekonani o słuszności decyzji w aspekcie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Aż do dzisiaj walczyliśmy o to, by wystawa się odbyła.

(…)

Nowy termin targów AGROTECH planowany jest na czerwiec 2020 roku.

Sytuacja jest rozwojowa i na chwilę obecną nikt nie podjął oficjalnych decyzji, wykraczających poza kwestię organizacji w/w imprezy targowej. Z drugiej jednak strony, od kilku dni słyszymy o zaleceniach wstrzymania i przełożenia wszystkich wydarzeń o charakterze masowym, które liczą więcej niż 1000 osób. Sprawie nie pomaga również fakt, że dziś do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach trafiło dwóch pierwszych pacjentów z objawami koronawirusa.

Będziemy sukcesywnie informować o sprawie…

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

1 Comment

  1. Moja prośba, jako potencjalnego wystawcy, dotyczy jednak przełożenia terminu Dni Druku 3D 2020 r. Jeżeli nawet zdecydujemy się na zapowiadany termin na przełomie marca i kwietnia, to istnieje uzasadniona obawa, że będzie b. mało zwiedzających gości. A byłoby szkoda, bo to jednak najważniejsze krajowe i nie tylko krajowe, targi druku 3D. Pozdrawiam Organizatorów.

Comments are closed.

You may also like

More in News