3D Systems – pierwszy producent drukarek 3D na świecie, zaprezentował wydrukowaną gitarę elektryczną o patriotycznej nazwie Americana. Gitara ma niezwykle bogaty design, będący hołdem dla USA oraz Nowego Yorku. Posiada w sobie fragmenty charakterystycznych dla NYC miejsc i budynków, takich jak: Empire State Building, Chrysler Building, Freedom Tower, Statue of Liberty, Staten Island Ferry, Brooklyn Bridge, Yankee Stadium, St Patricks Cathedral etc.

Autorem projektu tej unikalnej gitary jest Olaf Diegel, artysta, który ma już na koncie produkcję gitar w technologii druku 3D. Jego wcześniejszymi dokonaniami były gitary Spider i Atom. Americana wyróżnia się na ich tle ponadprzeciętną dbałością o detale i mnogością różnorodnych elementów. Jej cena wynosi 4 000 $ (ok. 13 000 PLN). Osoba która ją zakupi, będzie mogła wspólnie z Diegel`em dopasować pozostałe elementy instrumentu (gryf, pick-upy etc.). Więcej szczegółów na stronie Cubify.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D