AMGTA (Additive Manufacturer Green Trade Association) to globalna organizacja handlowa utworzona w celu promowania korzyści dla środowiska naturalnego, wynikających z produkcji addytywnej. Organizacja poinformowała, że do grupy ​dołączyło ​sześć nowych firm, zwiększając całkowitą liczbę aktywnych członków do 33.

AMGTA to pierwsze stowarzyszenie w branży technologii addytywnych, zajmujące się promowaniem i edukacją na temat korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju w tejże branży. Wraz z kolejnymi firmami, które zdecydowały się na dołączenie do stowarzyszenia, zaczyna ono cieszyć się coraz większą popularnością.

Do AMGTA jako nowy członek założyciel dołącza Divergent Technologies, światowy lider w projektowaniu, drukowaniu i montażu zoptymalizowanych i zrównoważonych konstrukcji pojazdów przy użyciu w pełni adaptacyjnego, kompleksowego systemu produkcyjnego. Członkowie założyciele określają strategiczny kierunek AMGTA, zapewniają nadzór nad zarządzaniem i rozważają przyszłe projekty badawcze, na które członkowie mogą głosować w komisji. Jednym z członków założycieli jest Stratasys.

Jako nowi członkowie uczestniczący do AMGTA dołączyli: ACAM (Aachen Center for Additive Manufacturing), Kurtz Ersa – firma z branży produkcyjnej, która od ponad 240 lat oferuje innowacyjne rozwiązania skoncentrowane na sprzęcie do produkcji elektroniki, maszynach do formowania i automatyzacji, Nexa3D – producent ultraszybkich polimerowych drukarek 3D, Tekna Advanced Materials – dostawca proszków metali o wysokiej czystości do zastosowań takich jak druku 3D w sektorach lotniczym, medycznym i motoryzacyjnym oraz Trane Technologies – dostarczający wydajne i zrównoważone rozwiązania dla budynków, domów i transportu dzięki przyjaznemu dla środowiska portfolio produktów i usług.

Nowi członkowie będą współpracować z dotychczasową grupą firm: 3D Metalforge, 3D Systems, 3YOURMIND, 6K, AMT, BASF 3D Printing Solutions, AM Hub, DyeMansion, EOS, Fraunhofer Institute for Laser Technology (ILT), GE Additive, HP, Hyperion Metals, Materialise, National Manufacturing Institute Scotland, NatureWorks, Rusal America, Siemens Digital Industries Software, SLM Solutions, Stryker, The Barnes Global Advisors i TRUMPF.

Źródło: www.amgta.org

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like