Tak nazwę nosi nowa metoda tworzenia obiektów 3D. Przypomina to trochę sławny już długopis 3D ale jest kilka różnić. Po pierwsze nie jest to urządzenie, które każdy może zmieścić w dłoni. Robot wykonywujący pracę jest duży ale dzięki temu człowiek korzystający z jego możliwości może tworzyć naprawdę duże obiekty.

Źródło: /www.dezeen.com

Źródło: /www.dezeen.com

Kluczową rzeczą jest zastosowanie jako materiałów duromerów – polimerowych tworzyw sztucznych zamiast tworzyw termoplastycznych. Pozwala to na niemal antygrawitacyjny proces wytarzania przedmiotu. Poza tym duromery są znacznie trwalsze… Twórcy sugerują możliwość połączenia druku CMYK do tej metody nanoszenia materiału.

Źródło: www.dezeen.com

Źródło: www.dezeen.com

Mało tego, już są rozważane możliwości współtworzenia przez kilka takich maszyn wspólnych projektów gdzie na przykład jedna z maszyn jest załadowana materiałem nieprzewodzącym a druga przewodzącym, co pozwoli na druk układów przewodzących napięcie. Kto wie ile czasu jeszcze minie zanim wydrukujemy sobie działający komputer…

Źródło: www.dezeen.com / www.shapeways.com/blog/

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować