Anycubic, czołowy chiński producent drukarek 3D, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej drukarki 3D – Kobra Plus. Wraz z premierą nowego urządzenia, producent zaprezentował także dwa nowe gatunki filamentu PLA – Matt i Silky, w różnych wariantach kolorystycznych. Anycubic Kobra Plus charakteryzuje się wysoką prędkością druku 3D i jest skierowana do bardziej zaawansowanych użytkowników.

Kobra Plus posiada obszar roboczy na poziomie 30 x 30 x 35 cm i jest wyposażone w system automatycznego poziomowania głowicy drukującej – Anycubic LeviQ. System bada 25 punktów na stole roboczym drukarki 3D, aby zrekompensować nierówności stołu. Szybkość druku 3D wzrosła do 80-100 mm/s, zapewniając dwukrotnie większą prędkość w porównaniu do innych modeli urządzeń tego typu. Niestety Kobra Plus nadal używa extrudera typu Bowden, więc praca z materiałami elastycznymi lub giętkimi będzie problematyczna. Konstrukcja drukarki 3D jest wyposażona w podwójną oś Z, zapewniającą lepszą stabilność.

Stół roboczy jest wyposażony w szkło karborundowe. Urządzenie posiada czujnik zużycia filamentu, który posiada możliwość wykrywanie jego nadmiaru. W przypadku przerwanych wydruków 3D, istnieje możliwość wznowienia pracy, dzięki bieżącemu zapisywaniu pozycji głowicy drukującej.

Sprzedaż drukarek 3D Kobra Plus rozpocznie się 15 czerwca 2022 r. w oficjalnym sklepie Anycubic oraz na Amazon, eBay i AliExpress. Cena promocyjna to 399 dolarów dla pierwszych 2000 szt. urządzeń, a cena nominalna to 499 dolarów. Przedsprzedaż jest prowadzona w oficjalnym sklepie Anycubic.

Źródło: materiały prasowe Anycubic

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like