Należący do GE Additive AP&C – producent proszków metali używanych w druku 3D ogłosił, że ​​podpisał umowę z Airbusem na dostarczanie proszków tytanowych (Ti-6AI-4V) do zastosowań w produkcji addytywnej. Nowa, wieloletnia umowa na dostawę materiałów pogłębia współpracę AP&C z Airbus, która trwa już od wielu lat.

AP&C jest światowym liderem w produkcji rozpylanych plazmowo proszków tytanu, aluminium i niklu. Firma rozwija technologię atomizacji plazmowej, która umożliwia produkcję nowych materiałów i ostatecznie obniża koszty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wymaganej przez użytkowników zajmujących się wytwarzaniem addytywnym metali w przemyśle lotniczym.

AP&C zwiększyła swoje zdolności produkcyjne do ponad 1000 ton sproszkowanego tytanu rocznie. Ta wielkoskalowa produkcja odbywa się na kilkunastu liniach produkcyjnych w dwóch zakładach.

Przyjęcie technologii dodatków do metali w lotnictwie wciąż nabiera tempa. A jednym z wyzwań związanych z dotrzymaniem tego tempa w wysoce uregulowanej branży, takiej jak lotnictwo, jest zbudowanie solidnego łańcucha dostaw, który może spełnić zarówno standardy branżowe dla części wytwarzanych w sposób konwencjonalny, jak i addytywny, ale także dodać wartość” – komentuje współpracę Alain Dupont, dyrektor generalny AP&C.

Nasze podejście polega na tym, by być czymś więcej niż tylko dostawcą proszków metali dla naszych klientów. Aby skalować produkcję addytywną metali, przyspieszenie można osiągnąć jedynie poprzez dzielenie się najlepszą wiedzą w celu zmniejszenia ryzyka i zwiększenia stabilności. Jednym ze sposobów, w jaki wspieraliśmy firmę Airbus w ostatnich latach, była na przykład pomoc jego wewnętrznemu zespołowi zajmującemu się produkcją addytywną w opracowaniu własnych metod i procesów kwalifikacji proszków Ti-6AI-4V” — dodał Dupont.

Źródło: materiały prasowe GE Additive

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like