Infinite Material Solutions – amerykański producent materiałów do druku 3D w technologii FDM / FFF, ogłosił opracowanie nowatorskiego filamentu podporowego rozpuszczalnego w wodzie, dedykowanego do pracy z wysokotemperaturowymi tworzywami sztucznymi w rodzaju PP i PEEK. Materiał o nazwie AquaSys 120 jest zdaniem producenta wyjątkowo stabilny w wysokich temperaturach, panujących w podgrzewanych komorach drukarek 3D. Inną zaletą filamentu ma być także jego rozpuszczalność, która jest nawet sześć razy krótsza w stosunku do najpopularniejszych filamentów typu PVA czy BVOH obecnie dostępnych na rynku.

AquaSys120 kosztuje 180$ za 1 kg (ok. 700 PLN) i jest dostępny w średnicach 1,75 mm i 2,85 mm. Przeznaczony do pracy z szeroką gamą materiałów klasy inżynieryjnej, umożliwia łatwy druk 3D nawet najbardziej złożonych części. Filament jest kompatybilny z ABS, PCABS, nylonem, TPU, CPE, PC i PP. Rozpuszcza się w ciepłej wodzie, co oznacza, że w przeciwieństwie do innych filamentów podporowych używanych z materiałami wysokotemperaturowymi, do jego usunięcia nie są potrzebne żadne rozpuszczalniki.

Filament będzie miał swoją premierę podczas rozpoczynających się wkrótce targów Formnext 2019 we Frankfurcie nad Menem.

Źródło: www.infinitematerialsolutions.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować