Chociaż wyniki finansowe największych firm z branży druku 3D wyglądają nieciekawie, nie dotyczy to firm wyspecjalizowanych w najtrudniejszych i najbardziej wymagających technologiach. Renishaw, Concept Laser, SLM Solutions czy Voxelxet notują wzrosty sprzedaży i przychodów, wypuszczając nowe, lepsze wersje swoich flagowych maszyn. Arcam AB – szwedzki producent drukarek 3D drukujących z metalu w opatentowanej technologii EBM (electron beam manufacturing), również nie może narzekać na brak zamówień – do tego stopnia, iż postanowił otworzyć swoje biuro handlowe i serwisowe na terenie USA.

Arcam uruchomił swoje biuro w Woburn, w stanie Massachusetts, tuż pod Bostonem. Nowa siedziba firmy będzie liczyć ponad 520 metrów kwadratowych. Chociaż firma jest obecna na rynku amerykańskim już od 12 lat, a w 2005 uruchomiła tam swój oficjalny oddział w postaci Arcam Cad to Metal Inc., rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania oferowane przez firmę sprawiły, iż postanowiła ona otworzyć na miejscu dedykowany punkt, co ma zwiększyć jakość obsługi klientów.

A mowa tu o nie lada jakich klientach, ponieważ należą do nich m.in. takie koncerny jak General Electric, Pratt & Whitney, czy CalRam. Co więcej, firma nie tylko oferuje swoje systemy drukujące, lecz również świadczy profesjonalne usługi druku 3D z metalu. Jako że rynek amerykański jest największy jeśli chodzi o wykorzystanie tego typu rozwiązań – w dużej mierze na potrzeby branży lotniczej i medycznej (która wykorzystuje ją do druku 3D implantów).

Źródło: www.3dprint.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News