Artec 3D, producent m.in. popularnego skanera 3D Eva, przedstawił właśnie swój najnowszy produkt – Artec SPIDER. Urządzenie posiada bardzo wysoką rozdzielczość i dokładność oraz jest w stanie rozpoznać ostre krawędzie. Może mieć idealne zastosowanie dla procesów szybkiego prototypowania w produkcji, jak również w medycynie, motryzacji, lotnictwie czy… muzeach. Jest dedykowany do użytkowników CAD`a, wszelkiego rodzaju inżynierów i projektantów.

Poprzedni skaner 3D firmy – Eva, był bardzo popularny w branży medycznej i przemysłowej. Był wykorzystywany do skanowania ciała i różnych kształtów organicznych, samochodów, okrętów, samolotów etc. Mimo to w niektórych aspektach, jego użytkownicy zgłaszali zapotrzebowanie na uchwycenie większej ilości detali lub zwiększenia dokładności urządzenia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma stworzyła SPIDERA – ultra dokładne narzędzie do skanowania 3D.

Skaner 3D ARTEC SPIDER
Skaner 3D Artec SPIDER
Źródło: www.artec3d.com

SPIDER posiada następujące funkcjonalności:

  • dokładność na poziomie 30 mikronów i rozdzielczość do 100 mikronów
  • potrafi odtworzyć cienkie grzbiety i ostre krawędzie, a nawet błyszczące obiekty
  • waży poniżej kilograma i skanuje z prędkością 7,5 klatki na sekundę
  • komunikacja z komputerem przebiega za pomocą USB, skaner nie wymaga żadnych skomplikowanych kalibracji.

Generalnie skaner 3D został zaprojektowany dla użytkowników programów klasy CAD. Ma być poręcznym i łatwym w obsłudze narzędziem dla inżynierów i projektantów. Świetnie sprawdza się w rekonstrukcji cyfrowej dzieł sztuki (rzeźb, instalacji et.). Kosztuje… 15 700 € (ok. niespełna 66 000 PLN).

Źródło: www.artec3d.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D