Dla osób, które nie znają słynnej serii gry Fallout nazwa Pip-Boy może nic nie mówić. Ale dla fanów tej serii Pip-Boy jest nieodłącznym elementem ulubionej gry i marzeniem, które nigdy nie uda się spełnić. Ale dzięki drukowi 3D już dziś każdy fan post-apo w wykonaniu Fallouta może stać się posiadaczem własnego Pip-Boya.

Ale najpierw krótkie wyjaśnienie dla osób, które nie wiedzą co to jest Pip-Boy. Otóż Pip-Boy to nic innego jak osobisty komputer, który jest noszony na ręku przez mieszkańców schronów tzw. Krypt.Umożliwia on przeglądanie statystyk, dostęp do mapy oraz informacji o misjach. Druk 3D jest jedną z niewielu technologii, które umożliwiają nam stworzenie własnego wymarzonego gadżetu z ulubionej gry.

Jeden z fanów serii Yvo de Haas postanowił zaprojektować i wydrukować słynny gadżet z ulubionej gry. Zrobił to kiedy dowiedział się że studio deweloperskie Bethesda Game Studios postanowiło wydać kolejną część jego ulubionej gry. Najnowszy Fallout 4 pojawi się na rynku na jesieni tego roku i na pewno wzbudzi ogromne zainteresowanie.

1

Projekt ten został oparty o popularny mini komputer Raspberry Pi, posiadającą dotykowy ekran oraz w pełni funkcjonalne przyciski. Cały projekt wygląda naprawdę w pełni profesjonalnie i robi spore wrażenie nie tylko na osobach, które kojarzą ten gadżet z gry.

2

Mając własną drukarkę 3D możemy stać się posiadaczem własnoręcznie wydrukowanego Pip-Boya. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak założyć go zabrać kilka steampaków i wybrać się na Stołeczne Pustkowia…

Źródło: www.3ders.org

Zdjęcia: [1][2][3]

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w News