Autodesk przejmuje netfabb

0

Autodesk – jeden z największych producentów oprogramowania na świecie, od blisko dwóch lat bardzo aktywnie działa rynku druku 3D. Począwszy od prac nad własnym systemem operacyjnym dla drukarek 3D – Spark, poprzez sprzedaż własnej drukarki 3D drukującej w technologii DLP – Ember, a skończywszy na udziale w 3MF Consortium i inwestowaniu w innowacyjne spółki – Autodesk bez dwóch zdań wyrasta na jednego z liderów branży. W dniu dzisiejszym firma umocniła się w tym obszarze jeszcze bardziej, ogłaszając iż przejmuje netfab, czołowego producenta oprogramowania do obróbki i naprawy plików STL. Ponadto, Autodesk zainwestuje w firmę matkę netfabba – FIT Technology Group.

Aktualnie z rozwiązań netfabba korzysta ponad 80 tysięcy projektantów, konstruktorów, artystów i pracowników naukowych, którzy używają go na potrzeby projektowania modeli 3D. Autodesk planuje w dalszym ciągu wspierać i poszerzać istniejącą społeczność użytkowników tego oprogramowania, jak również – co raczej nie jest niespodzianką, integrować netfabba z własnymi produktami i rozwiązaniami. Mowa tu przede wszystkim o Autodesk Fusion 360 oraz wspomnianej platformie Spark.

Wartość transakcji nie jest znana. Autodesk planuje użyć obcego kapitału aby sfinalizować deal, który zakończy się w czwartym kwartale roku finansowego 2016.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.