Wisiorki i pierścionki zaprojektowane, wydrukowane i wykończone przez utalentowaną Magdę Stecką z get3D można było oglądać m.in. na ostatnich targach 3D Show w Warszawie. Od niedawna można je zakupić odwiedzając Experymentarium mieszczące się w łódzkiej Manufakturze.

Magda jest absolwentką m.in. wzornictwa przemysłowego na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej pracy wykorzystuje wiele programów do projektowania 3D (Rhino, 3ds Max, Solidworks…), a wisorki – jelonki powstały przy okazji poznawania przez nią kolejnego programu – Blendera. Funkcja sculpt mode programu doskonale sprawdziła się w przypadku tworzenia organicznych kształtów poroża.

Skąd pomysł na jelonka w formie znanej z trofeów łowieckich? Jest to motyw, który bardzo przypadł Magdzie do gustu – forma poroża ze szlachetnym kształtem głowy jelenia jest niezwykle zgrabna i dekoracyjna, a w postaci drukowanej – stanowi piękną, bezkrwawą ozdobę. Należy podkreślić, że poroże jedynie w takiej formie toleruje Magda, która nie je mięsa i nie akceptuje bezsensownego przelewania krwi zwierząt. Przy okazji trofeum jest motywem dość hipsterskim, lubianym i zakorzenionym już mocno w skandynawskim wzornictwie i projektowaniu wnętrz.

Magdalena Stecka - get3D

Magdalena Stecka – get3D

Jelonki, oraz pasujące do nich pierścionki drukowane są na drukarkach 3D Ultimaker z zawierających metale filamentów firmy colorFabb: bronzeFill i copperFill.

_DSC4817

Każdy z elementów jest przez Magdę starannie wykańczany: szlifowany i polerowany, aby wydobyć z nich metaliczny charakter, a następnie dodatkowo przecierany selektywnie ciemną farbą, co podkreśla ich surowy, stylowy wygląd.

_DSC4824

Do kogo skierowane są projekty Magdy? Praktycznie do każdego, komu przypadną do gustu ich atrakcyjne kształty. Pod warunkiem, że jest kobietą – rogate formy noszone przez mężczyzn mogą powodować nieco niepochlebne skojarzenia, zaznacza Magda.

_DSC5115

Biżuteria autorstwa Magdy sprawdzi się zatem doskonale jako prezent dla pań, szczególnie tych interesująch się nowymi technologiami. Drukowany na drukarce 3D, pieczołowicie wykończony naszyjnik z pewnością będzie przykuwał uwagę, a pasujący pierścionek dopełni wrażenia spójnej całości.

Wisiorek z głową jelonka kosztuje 120 zł, a pierścionki od 20 do 25 zł.

Adela Walczak
Specjalistka w dziedzinie szeroko pojętego Rapid Prototyping'u, kształciła się na kierunkach: Matematyka Stosowana, Product Design Engineering oraz Papiernictwo i Poligrafia. Jest aktualną wicemistrzynią Polski w Curlingu, w przeszłości reprezentowała kraj m.in. na Mistrzostwach Świata.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D