Airwolf 3D nie próżnuje: 4 lutego miała miejsce premiera lepiszcza do łatwego klejenia wydruków z nylonu do platformy drukarki, a kilka dni wcześniej światło dzienne ujrzała świeża drukarka 3D AXIOM 2. Co nowego w ofercie Podniebnego Wilka?

Do tej pory w zestawieniu 3DHub znalazły się dwie drukarki 3D tego producenta: ARW HD2X oraz ARW HD, z ocenami odpowiednio 8.1 oraz 8.0 w kategorii “Enthusiast”. Obie są flagowymi produktami Airwolf 3D, wywodzącymi się z pierwszej generacji ich urządzeń, dzięki którym producent z Californi zyskał popularność w branży. Następna linia drukarek 3D przyjęła nazwę AXIOM i odeszła od typowo reprapowej konstrukcji poprzedniczek. Przezroczystą obudowę z akrylu zastąpiono dużo bardziej stylową aluminiową konstrukcją, a elementy z tworzywa wykonanymi technologią wtrysku w miejsce drukowanych (a tych było całkiem sporo).

Linia drukarek 3D z HD w nazwie została swego czasu zrecenzowana przez Makezine. Wskazywano tam na niską jakość wydruków, nie radzenie sobie z podwieszeniami, itd. Zapewne ten właśnie fakt poskutkował przebudowaniem motoryki w AXIOM i określenie jej mianem “System Kontroli Ruchu CoreXY”. W porównaniu z pierwszą generacją, AXIOM zyskał także automatyczne poziomowanie platformy i zamkniętą obudowę.

axiom_dual

AXIOM 2 

Dwójka przy nazwie modelu może być myląca, gdyż sam producent nazywa ją inaczej. Nie bez przyczyny – jest to jedynie rozszerzona wersja podstawowego AXIOM. AXIOM 2 to nic innego jak AXIOM DUAL, czyli dwie głowice drukujące w miejsce jednej. Obie głowice mają być niezależne od siebie i służyć szczególnie do druku z rozpuszczalnego materiału podporowego. I na tym koniec niespodzianek. Warto jednak przy okazji wspomnieć, że Airwolf 3D skupia się na druku 3D z różnych, w tym specjalistycznych materiałów (nylon), dzięki czemu ich głowice mogą nagrzewać się do 315 stopni C.

axiom_dual_hotend

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że elementy głowicy są drukowane w 3D. Podobno zamieniono je na wtryskiwane?

Znamienna dla produktów tego producenta jest wyjątkowo wysoka cena, która dla drukarki 3D AW3D HD wynosi $2995. Jest to więcej niż MakerBot Replicator 5-tej generacji, a jak wiemy drukarki 3D MakerBot są jednymi z najdroższych niskobudżetowych drukarek 3D na rynku. Podstawowa AXIOM to koszt rzędu $3995, natomiast za najnowszą wersję z dwoma głowicami trzeba zapłacić 4995 dolarów. Na plus jedynie może działać tutaj spora powierzchnia robocza, która wynosi 31.75 x 20.32 x 25.4 cm. Czy jest jednak warta takich pieniędzy? Należało by sprawdzić czy “System Kontroli Ruchu CoreXY”, poprawił niską jakość wydruków w urządzeniach Airwolf 3D z oznaczeniem HD.

dual_extruder_axiom_1

Drukarka 3D Airwolf 3D AXIOM DUAL będzie dostępna od marca 2016.

Źródło: www.fabaloo.com, www.makezine.com

Zdjęcia: www.airwolf3d.com

Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować