Airwolf 3D nie próżnuje: 4 lutego miała miejsce premiera lepiszcza do łatwego klejenia wydruków z nylonu do platformy drukarki, a kilka dni wcześniej światło dzienne ujrzała świeża drukarka 3D AXIOM 2. Co nowego w ofercie Podniebnego Wilka?

Do tej pory w zestawieniu 3DHub znalazły się dwie drukarki 3D tego producenta: ARW HD2X oraz ARW HD, z ocenami odpowiednio 8.1 oraz 8.0 w kategorii „Enthusiast”. Obie są flagowymi produktami Airwolf 3D, wywodzącymi się z pierwszej generacji ich urządzeń, dzięki którym producent z Californi zyskał popularność w branży. Następna linia drukarek 3D przyjęła nazwę AXIOM i odeszła od typowo reprapowej konstrukcji poprzedniczek. Przezroczystą obudowę z akrylu zastąpiono dużo bardziej stylową aluminiową konstrukcją, a elementy z tworzywa wykonanymi technologią wtrysku w miejsce drukowanych (a tych było całkiem sporo).

Linia drukarek 3D z HD w nazwie została swego czasu zrecenzowana przez Makezine. Wskazywano tam na niską jakość wydruków, nie radzenie sobie z podwieszeniami, itd. Zapewne ten właśnie fakt poskutkował przebudowaniem motoryki w AXIOM i określenie jej mianem „System Kontroli Ruchu CoreXY”. W porównaniu z pierwszą generacją, AXIOM zyskał także automatyczne poziomowanie platformy i zamkniętą obudowę.

AXIOM 2 

Dwójka przy nazwie modelu może być myląca, gdyż sam producent nazywa ją inaczej. Nie bez przyczyny – jest to jedynie rozszerzona wersja podstawowego AXIOM. AXIOM 2 to nic innego jak AXIOM DUAL, czyli dwie głowice drukujące w miejsce jednej. Obie głowice mają być niezależne od siebie i służyć szczególnie do druku z rozpuszczalnego materiału podporowego. I na tym koniec niespodzianek. Warto jednak przy okazji wspomnieć, że Airwolf 3D skupia się na druku 3D z różnych, w tym specjalistycznych materiałów (nylon), dzięki czemu ich głowice mogą nagrzewać się do 315 stopni C.

Znamienna dla produktów tego producenta jest wyjątkowo wysoka cena, która dla drukarki 3D AW3D HD wynosi $2995. Jest to więcej niż MakerBot Replicator 5-tej generacji, a jak wiemy drukarki 3D MakerBot są jednymi z najdroższych niskobudżetowych drukarek 3D na rynku. Podstawowa AXIOM to koszt rzędu $3995, natomiast za najnowszą wersję z dwoma głowicami trzeba zapłacić 4995 dolarów. Na plus jedynie może działać tutaj spora powierzchnia robocza, która wynosi 31.75 x 20.32 x 25.4 cm. Czy jest jednak warta takich pieniędzy? Należało by sprawdzić czy „System Kontroli Ruchu CoreXY”, poprawił niską jakość wydruków w urządzeniach Airwolf 3D z oznaczeniem HD.

Drukarka 3D Airwolf 3D AXIOM DUAL będzie dostępna od marca 2016.

Źródło: www.fabaloo.com, www.makezine.com

Karol Krawczyński
W branży druku 3D działający od 2013 roku. Jego przygoda zaczęła się od FDM, a następnie rozwinęła w stronę profesjonalnych i przemysłowych rozwiązań z firmą Solveere. Autor blisko setki artykułów na CD3D, prowadził dział Rynki Finansowe w Gazecie Finansowej oraz magazyn Business Coaching. Pasjonuje się szermierką i fantastyką - obiema w szerokim ujęciu.

    Comments are closed.

    You may also like