Targi TCT Asia to czołowe targi druku 3D i skanowania 3D w tej części świata. Firma Trustworthy – azjatycki partner firmy SMARTTECH, zaprezentuje tam po raz pierwszy nowy skaner 3D MICRON3D color wraz z najnowszym oprogramowaniem SMARTTECH3Dmeasure v2017. Będzie to azjatycka premiera tego urządzenia. Zestaw dedykowany jest dla branży archeologicznej, konserwatorskiej i muzealnej.

MICRON3D color 24 Mpix to skaner 3D o najwyższej rozdzielczości na świecie. Urządzenie wyposażone jest w najlepszy dostępny na rynku detektor o rozdzielczości 24 megapikseli. Gromadzi on z pojedynczego pomiaru 24 miliony punktów pomiarowych o współrzędnych XYZ, wraz z informacją kolorze RGB dla każdego punktu. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości można uzyskać 400 punktów pomiarowych, które przedstawiają 1 mm kwadratowy powierzchni mierzonej w najbardziej uniwersalnym polu pomiarowym – 300 x 400 mm.

Taka rozdzielczość pozwala użytkownikowi pozyskać informacje o kształcie obiektu, a także o bardzo złożonych strukturach np.: ubrań i innych materiałów, które do tej pory nie były możliwe do odwzorowania. Ponadto bardzo czuły detektor pozwala na skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych. Zaś możliwość integracji z systemem bezcieniowym pozwala uzyskać wysokiej jakości naturalny kolor obiektu mierzonego.

Najnowsza wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure v2017, która pozwala użytkownikowi na pracę z ponad 300.000.000 (300 mln) punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto, możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing, co jest bardzo ważne w badaniach archeologicznych i druku 3D.

MICRON3D color, podobnie jak jego odpowiednik przemysłowy MICRON3D green, posiada odporną na wahania temperatury obudowę z włókna węglowego oraz wymienne filtry pyłoszczelne, które pozwalają na bezpośrednie skanowanie 3D  np. w wyrobiskach bez obaw o uszkodzenie wrażliwego wnętrza. Ponadto skaner 3D może być łatwo transportowany w solidnej walizce transportowej.

MICRON3D color posiada możliwość integracji ze stolikiem obrotowym, systemem bezcieniowym, a także opcję pomiaru przy użyciu markerów.

Źródło: www.skaner3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować