Amerykańska firma - Azure Printed Homes podpisała umowę z kalifornijską firmą z branży nieruchomości ReInhabit na budowę dziesięciu nowych ekologicznych domów wykonanych w technologii druku 3D. ReInhabit spodziewa się osiągnąć znaczne oszczędności w zakresie kosztów i czasu realizacji. W przeciwieństwie do innych firm tego typu na rynku, Azure wykorzystuje w druku 3D domów tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu.

Założona trzy lata temu firma Azure koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych domów szybciej, bardziej ekonomicznie i w sposób zrównoważony, niż pozwalają na to tradycyjne metody budowy. Aby było to możliwe, firma stworzyła fabryczne podejście do domów, tworząc przydomowe studia i domy mieszkalne z recyclingowanych tworzyw sztucznych. Według Azure, recykling czyni proces budowy domu znacznie tańszym i o 70% szybszym.

Na początku tego roku Azure uruchomiło fabrykę druku 3D o powierzchni 1400 metrów kwadratowych i autorskimi drukarkami 3D, opartymi o ramię robotyczne. Materiał jest dostarczany w formie granulatu czyniąc pracę szybszą i stabilniejszą.

Do tej pory firma otrzymała szereg zamówień na studia przydomowe, a dostawy domów zaplanowano na przyszły rok. Popyt na nie jest tak wysoki, że Azure dysponuje listą oczekujących klientów o wartości 16 milionów dolarów.

W lutym 2022 deweloper złożył zamówienie na czternaście domów wydrukowanych w 3D, które mają zostać zainstalowane w Ridgecrest w Kalifornii. Dzięki połączeniu szczelności budynku z wykorzystaniem technologii niskoemisyjnych, takich jak pompy ciepła i panele słoneczne, konstrukcje będą energooszczędne i stosunkowo tanie w budowie.

Źródło: www.3dprintingindustry.com
Zdjęcia: www.youtube.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D