Zaledwie trzy tygodnie temu informowaliśmy, że BASF – największy producent chemikaliów na świecie, ogłosił uruchomienie nowej spółki celowej – BASF 3D printing Solutions GmbH, która jak sama nazwa wskazuje ma zajmować się produkcją produktów przeznaczonych na rynek druku 3D. Dziś BASF wykonał kolejny krok w tym kierunku, ogłaszając przejęcie popularnego, holenderskiego producenta filamentów do niskobudżetowych drukarek 3D typu FDM – Innofil3D BV. Przejęcie jest całkowite, tj. BASF objął 100% udziałów w spółce.

Innofil3D powstał w 2014 roku poprzez wyłączenie się z firmy Applied Polymer Innovations. Od samego początku istnienia ma siedzibę w holenderskim Emmen. Posiada w ofercie standardowe portfolio produktowe, oparte o PLA, ABS, PETG oraz szereg materiałów specjalnych, jak rozpuszczalne w wodzie lub elastyczne. Oferuje także filamenty produkowane recyklingowane z resztek i odpadów produkcyjnych. W Polsce produkty Innofil3D są dostępne w ofercie get3D.

Na chwilę obecną firma będzie nadal prowadziła działalność pod własną marką, jednakże jej dalsze losy zależą naturalnie od jej nowego właściciela. Całkiem możliwe, że BASF który zamierza się bardziej koncentrować na produkcji materiałów proszkowych dedykowanych technologiom SLS i MJF, wykorzysta Innofil3D do zaznaczenia swojej obecności i aktywności także w segmencie niskobudżetowym i prosumenckim? Tak czy inaczej przejęcie holenderskiego producenta to bardzo mocny sygnał w kierunku całej branży druku 3D na świecie.

Źródło: www.3dprintingbusiness.directory

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News