Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii SIT Polska

Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii SIT Polska
Dane firmy

Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii SIT Polska
ul. Zamkowa 3
25-009 Kielce
Poland

Email: [email protected]
Telefon: 793 070 053, 535 134 043

WWW: http://www.dnidruku3d.pl

Mapa
Opis

Stowarzyszenie Innowacyjnych Technologii SIT POLSKA jest apolityczną i nie nastawioną na zysk organizacją osób zainteresowanych kształtowaniem środowiska człowieka. Aktywnie zwiększa potencjał konkurencyjności wszystkich podmiotów zaangażowanych w jego działanie. Promuje innowacyjność, rozwiązania prospołeczne i proekologiczne. Wdraża w życie szlachetną ideę kształcenia ustawicznego.

Jest organizatorem największych targów druku 3d i skanowania w Środkowo-Wschodniej Europie - Dni Druku 3d w Targach Kielce oraz Międzynarodowych Targów Elektroniki i Automatyki TEiA. Targi odbywają się wiosną w trakcie trwania Przemysłowej Wiosny. Prawie 1000 wystawców i 15 tys. zwiedzających podczas 3 dniowych spotkań targowych.

Jest opiekunem FabLabu Kielce, miejsca spotkań ludzi pragnących budować różne konstrukcje mechaniczne i elektroniczne. W FabLabie powstało kilka drukarek 3d oraz maszyn CNC. Tu swoje życie rozpoczęła drukarka do ceramiki Gaia Multitool, drukarka FDM FIBER, extruder Goliat oraz termoformierka Vacu3d. FabLab Kielce to pracownia w której realizujemy własne projekty i pomysły. Miejsce dla osób chcących spełniać swoje marzenia, hobby, naukę i pracę. To miejsce majsterkowiczów, hobbystów, modelarzy, artystów, inżynierów, wynalazców, pasjonatów, miłośników nowych technologii. Miejsce fabrykacji i kreatywnego myślenia w którym powstają prototypy urządzeń i wynalazków. Pracownia mieści się w budynku Institute of Design w Kielcach na ul. Zamkowej 3.

Jest zdobywcą rekordu GUIESSA 3,06m w kategorii najwyższy wydruk 3d modelu. Naszym modelem był Robert Lewandowski. Firma Smartech zeskanowała pana Lewandowskiego a drukarki Urbicum oraz Gaia Multitool wykonały wydruki w technologii FDM. Później elementy zostały posklejane i pomalowane. Figura została zlicytowana w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria
Artykuły powiązane
News
0

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne FabLab Kielce powstało kilka lat temu z inicjatywy kilku osób związanych z Dniami…

Po godzinach
1

Czasem w życiu dzieją się rzeczy, które teoretycznie nie powinny się wydarzyć. Czasem pasja i…