VeraShape

VeraShape
Dane firmy

VeraShape
Wyspiańskiego 27a
35-111 Rzeszów
Poland

Email: [email protected],
Telefon: +48 801 011 637

WWW: http://vshaper.com/

Mapa
Opis

Verashape 

Producent przemysłowych drukarek 3D VSHAPER, charakteryzujących się opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi, cenionymi szczególnie w branży automotive, w odlewnictwie, lotnictwie, medycynie, w produkcji form wtryskowych, a także w instytutach badawczych, szkolnictwie wyższym i designie. Interesują się nimi klienci z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec, USA, Włoch i Korei. Oprócz modeli dostępnych w stałej ofercie, Verashape oferuje drukarki produkowane na specjalne zamówienie. Aktualnie zespół Verashape pracuje nad najnowszym modelem drukarki 3D w ramach projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, o nazwie „Innowacyjna w skali świata drukarka przyrostowa”, realizowanego przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i  Rozwoju. Jego celem jest doskonalenie technologii druku metodą osadzania stopionego materiału (FFF, ang. fused filament fabrication).

 

Oferta

VSHAPER ONE Single

Sztandarowy produkt firmy Verashape, dedykowany do tworzenia przemysłowych wydruków z ABS, PMMA, PA, PC, PET, cechujących się wysoką jakością ich wykończenia.
Drukarkę charakteryzuje zamknięta komora robocza, zapewniająca równomierny rozkład temperatury, podgrzewana platforma gwarantująca idealną adhezję pierwszej warstwy wydruku oraz wentylacja z użyciem filtra węglowego, redukująca ilość i szkodliwość wydzielanych gazów. Opatentowana głowica VPREC-Single pozwala na drukowanie dyszami o średnicy od 0,4 do nawet 1,2 mm. Stabilna konstrukcja drukarki pozwala na bezawaryjną i ciągłą pracę urządzenia w zastosowaniu przemysłowym.
Użytkownicy drukarki VSHAPER One Single podkreślają znaczenie zamkniętej komory roboczej, która zapewnia jednakowy skurcz materiału dla całego obiektu, redukując ryzyko rozwarstwienia i odkształcenia wydruku przestrzennego.
Zamknięta Komora, Podgrzewany Stół, Obszar roboczy 270x270x200, Temperatura Druku  <250.
Zalecane materiały: ABS, PMMA, PA, PET, HIPS.
Branże: Edukacja, Architektura.

VSHAPER ONE Double

Drukarka wyróżniająca się opatentowanym, dwugłowicowym ekstruderem VPREC-DOUBLE, który umożliwia wykonywanie wydruków przestrzennych z wykorzystaniem dwóch materiałów w jednym procesie.
To innowacyjne rozwiązanie technologiczne umożliwia sprawne tworzenie dwukolorowych elementów i prototypów, zaś zamknięta komora robocza i podgrzewana platforma gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D. Drukarka szczególnie ceniona w branży motoryzacyjnej, wykorzystywana w produkcji małoseryjnej.
Zastosowanie w procesie drukowania przyrostowego, materiału zasadniczego ABS w zestawieniu z tworzywem podporowym HIPS, pozwala tworzyć niezwykle skomplikowane detale z wyjątkową precyzją. Możliwość tworzenia skomplikowanych obiektów przestrzennych w trakcie jednego procesu, cieszy się ogromnym zainteresowaniem producentów, stosujących dotychczas tradycyjne metody formowania i skrawania.
2 dysze drukujące, Średnica dyszy 0,4 - 1,2 mm, Podgrzewany stół, Zamknięta komora.
Zalecane materiały: ABS, PMMA, PA, PET, PVA, HIPS.
Branże: Automotive, Design.

VSHAPER ONE Pro

Urządzenie dedykowane do tworzenia wydruków przestrzennych o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Wydruki uzyskiwane za pomocą VSHAPER ONE Pro, stanowiące alternatywę dla elementów wykonywanych z metalu, cieszą się szczególnym zainteresowaniem w  motoryzacji, przemyśle lotniczym i medycynie.
Zaawansowanych użytkowników drukarek 3D z pewnością zainteresuje opatentowana przez producenta głowica ekstrudera, osiągająca stałą temperaturę 450°C, która  pozwala na precyzyjne drukowanie roztopionym tworzywem termoplastycznym PEEK. Monolityczna konstrukcja, zamknięta komora i grzana platforma robocza dają z kolei pełną kontrolę nad przebiegiem procesów chłodzenia i spajania kolejnych ścieżek. Co niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D - pracę urządzenia w trybie ciągłym gwarantuje dodatkowo wbudowany układ awaryjnego zasilania.
Uzyskiwane za pomocą VSHAPER One Pro wydruki przestrzenne, cechujące się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, zginanie i obciążenie udarowe, wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy wykonujące koła zębate, pierścienie, łopatki wirników oraz mocno eksploatowane części maszyn.
Temperatura druku <400, Drukowanie materiałem PEEK, Układ Awaryjnego Zasilania, Podgrzewany stół.
Zalecane materiały: PC, PEEK.
Branże: Medycyna, Aerospace.

VSHAPER CUSTOM

Drukarka trafiająca w oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, tworzona w oparciu o zdefiniowane przez nich potrzeby. Co niezwykle istotne - w procesie definiowania wymagań od samego początku uczestniczy jej końcowy użytkownik, który określa m.in. wielkość pola roboczego, ilość i rodzaj dysz oraz cechy platformy, na której odbywa się wydruk.
Do wyboru ma również szereg udogodnień: automatyczną kalibrację stołu, wentylację z użyciem filtra węglowego, czy też kamerę uławiającą obserwację procesu drukowania. Urządzenie może zostać również wyposażone w system awaryjnego zasilania.
Parametryzowana przestrzeń wydruku, Parametryzowana średnica dyszy drukującej, Parametryzowana średnica filamentu, Swobodny wybór parametrów technicznych.
Zalecane materiały: ABS, PMMA, PEEK.
Branże: Odlewnictwo, Automotive.

VSHAPER GO 

urządzenie idealne do rozpoczęcia przygody z drukiem 3D, stanowiące odpowiedź na oczekiwania projektantów, twórców, pasjonatów i firm sporadycznie wykorzystujących technologię druku 3D. Tworząc VSHAPER GO szczególnie zadbaliśmy o to, aby maksymalnie skrócić drogę od modelu tworzonego przez użytkownika do jego finalnego wydruku.

Łatwa obsługa urządzenia w zestawieniu z intuicyjnym interfejsem oprogramowania SOFTSHAPER, pozwala cieszyć się wydrukiem prostych prototypów, modeli edukacyjnych i przedmiotów użytkowych. Urządzenie pozwala na wykonywanie wydruków z ABS i PLA. Charakteryzuje się ponadto auto-poziomowaniem platformy i automatycznym czyszczeniem dyszy.

 

Galeria
Artykuły powiązane