BCN3D Technologies ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej generacji drukarek 3D z serii Epsilon. Seria pojawiła się na rynku w 2020 roku i obecnie obejmuje modele: W50, W27, W50 SC i W27 SC. W urządzeniach z nowej serii postawiono na zwiększoną wydajność co przekłada się na upgrade szeregu elementów konstrukcyjnych. Tym samym w nowej wersji drukarek 3D będziemy mieli do czynienia z raczej takimi samymi parametrami technologicznymi, ale ulepszonym „silnikiem”.

Podwyższoną wydajność nowych drukarek 3D BCN3D można przypisać nowej i ulepszonej elektronice oraz systemowi wentylacji. Według hiszpańskiego producenta poprzedni system wentylacji wprowadzał zimne powietrze do wentylatorów z wywiewem w kierunku innej sekcji i okazało się, że może to potencjalnie powodować turbulencje we wnętrzu komory drukującej, co skutkowało sporadycznymi niedoskonałościami wydruków 3D. Rozwiązaniem tego problemu jest wydobycie strumienia gorącego powietrza i obniżenie ciśnienia wewnętrznego aby wchłonąć powietrze z zewnątrz.

Silnik Trinamic TMC2130 został zastąpiony silnikiem TMC2226. Nowe sterowniki są cichsze, ale charakteryzują się też większą wydajnością i lepszym momentem obrotowym silnika. Poprzedni model wymagał chłodzenia radiatorów, ale według firmy nowe w dużo mniejszym stopniu się nagrzewają. Nowa generacja Epsilon posiada również nową płytę główną – firma odeszła od komponentów zewnętrznych i zdecydowała się na własne, wykonane na zamówienie. Szereg niestandardowych komponentów zostało skoncentrowanych na jednej elektronice, w przeciwieństwie do kilku elementów rozłożonmych w różnych obszarach drukarki 3D. BCN3D twierdzi, że ta redukcja oferuje prostszą i bardziej wydajną płytę główną.

Wewnętrzny serwer WWW drukarek 3D umożliwia dostęp za pośrednictwem lokalnego adresu IP. Pliki można wysyłać, monitorować, a zadania druku 3D można anulować lub wstrzymywać zdalnie. Ta funkcja jest również dostępna w poprzednich modelach Epsilon po aktualizacji oprogramowania układowego. Kolejną nową funkcją, która według BCN3D jest najszybszą na rynku, jest autokalibracja XYZ. Według firmy, po „naciśnięciu przycisku”, automatyczny proces może skrócić czas konfiguracji z 40 do 6 minut, co stanowi spadek o 85%.

Jeśli chodzi o estetykę, czarna rama została przemodelowana, aby uzyskać bardziej elegancki wygląd.

Źródło: www.bcn3d.com
Zdjęcia: materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like